Apple zgarnia 92% zysków z całego rynku smartfonów?

 92% udział w zyskach – taki udział przypisują sobie włodarze firmy zmarłego Steve’a Jobsa, taka liczba z pewnością jest imponująca, na ile jednak jest wiarygodna?

Apple według różnych statystyk posiada ok. 20% udział w rynku smartfonów, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń. Marża (czyli zarobek koncernu) jaki osiąga dzięki każdemu pojedynczemu sprzedanemu modelowi telefonu musiałaby być ogromna w stosunku do ponoszonych kosztów własnych by mogło się to przełożyć na tak nieproporcjonalne i – co tu dużo mówić – gigantyczne zyski. Wyraz niedowierzania i nieufności co do tych liczb przechodzi z łatwością w ironiczny uśmieszek jeżeli się choćby wie, że drugi z molochów – Samsung, zazwyczaj wyprzedzający firmę z Cupertino w rankingach jeśli chodzi o ilość sprzedanych sztuk telefonów (warto nadmienić, że jest to obecnie chyba już stały trend, a różnica między tymi koncernami choć niewielka to z kwartału na kwartał stale się nieznacznie powiększa, ciekawe czy kiedyś jeszcze nastąpi zmiana, na razie nic na to nie wskazuje, jedyną prawdziwą siłą Apple jest ciągła moda na tą markę, technologicznie często nie wypada już ona tak świetnie) deklaruje, że jego zyski to ok. 15% z całości zysków z tego rynku. Już samo dodanie tych dwóch liczb daje sumę znaczni przekraczającą 100%, a nie uwzględnia to w najmniejszym przecież stopniu wszystkich innych graczy na rynku, których udziały, choć nieporównywalne z tymi dwoma korporacjami, to jednak jakiś „kawałek tortu” stanowią.

Niemniej przypuszczalnie prawdziwą informacją jest, że Apple znacznie przebija swoich rywali jeśli chodzi o zyski ciągnięte ze sprzedaży, jak już wcześniej nadmieniłem jest to kwestia image’u marki, bardzo sprawnie wykreowanego i równie skutecznie podtrzymywanego przez specjalistów, których chyba wszyscy konkurenci muszą mu zazdrościć. To świetny przykład ile znaczy logo i wizerunek, w światku, w którym niby liczą się głównie „bebechy” urządzeń…

Źródło: The Wall Street Journall.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...