Aria – kontroluj każdy smartwatch gestami

Obsługa za pomocą gestów to jedyne sensowne rozwiązanie do nawigowania po interfejsie tak małych urządzeń, jakimi są inteligentne zegarki. Problem w tym, że niewiele dostępnych na rynku modeli ją oferuje, przynajmniej w takim zakresie jak byśmy chcieli.

Nasz rodzimy smartwatch Swimmo jest wyjątkowy pod wieloma względami, jednak w kontekście obsługi gestami liczy się jedna wyjątkowa cecha – pełna możliwość kontroli za pomocą gestów; w tym pod powierzchnią wody. Obecnie niektóre smartwatche oferują możliwość obsługi za pomocą gestów, jednak nie jest to standardem.

http://www.youtube.com/watch?v=D4IrLj-ApDs

Twórcy dodatkowego akcesorium do inteligentnych zegarków niebawem mają zamiar wystartować z kampanią na kickstarterze, obecnie stworzyli dwa prototypy współpracujące z Android Wear i Pebble Time. Przystawka Aria to mała nakładka na pasek, na którym nosimy smartwatch i jest w stanie wykrywać kilka rodzajów gestów – obracanie ręki, zginanie czy nawet uderzenia poszczególnymi palcami w powierzchnię.  Wymienione gesty można zastosować w samym interfejsie podstawowym urządzenia lub w dowolnych aplikacjach, Aria obsługuje wszystkie funkcje nawigacyjne smartwatch.

Twórcy mają problemy z dostosowaniem przystawki do poprawnego działania z inteligentnym zegarkiem Apple jednak w przypadku smartwatcha z systemem operacyjnym od Google nie ma takich trudności. Jednak trzeba się liczyć z tym, że przystawka nie będzie tania – zakładana cena 169 dolarów to duży dodatkowy wydatek, jeśli wziąć więc pod uwagę, że z uwagi na młodość wearables smartwatche nie są najtańszą technologią (przynajmniej patrząc pod kątem użyteczności czysto praktycznej), to nie wiadomo jak wielu konsumentów będzie chciało dopłacać za funkcje, które powinny być zaimplementowane w podstawowym urządzeniu. Nie będę bardzo zdziwiony, gdy okaże się niedługo, że któryś z wielkich producentów „przygarnął” pomysł.

Źródło: TechCrunch

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...