gp 750x300 1

Google Photos czekają znaczące zmiany

O tym, że GooglePlus nie radzi sobie najlepiej jako medium społecznościowe, wiadomo nie od dziś. Zmiany musiały nastąpić, a sami głównodowodzący projektem zapowiedzieli je jakiś czas temu. Teraz powoli zaczynają je wprowadzać, a zaczynają od Google Photo.

 
gp 750x300 1
Sam podział GooglePlus na osobne i niezależne od siebie segmenty zaczyna się od aplikacji zdjęciowej. Jej rozwój zapowiada dobry kierunek, ale póki jej nie przetestujemy, możemy tylko przypuszczać jak będzie działała. Prawdopodobnie na zbliżającej się wielkimi krokami konferencji I/O poznamy więcej szczegółów, ale już teraz pierwsze informacje wyciekły do sieci.
Jedną ze zmian, które można zaobserwować gołym okiem, jest sam wygląd aplikacji. Jest nowocześniej, a przede wszystkim schludniej. Wszystko co potrzeba widoczne będzie od razu, a to dlatego, że zdecydowano się na nowe tryby podglądu zdjęć. Również sortowanie fotografii zostanie poprawione (m.in. porządkowanie po dniach czy miesiącach), a sama obsługa gestami ma być o wiele bardziej intuicyjna. Obracanie i zaznaczanie zdjęć będzie odbywać się za pomocą jednego prostego gestu i ma przypominać obsługę znaną z desktopowej wersji Photos.
 
gp 750x300 2
To jednak nie najważniejsza ze zmian, jakie czekają aplikację Photos. Usługa otwierać ma się na inne portale i udostępnianie zdjęć na Facebooku czy Twitterze w końcu stanie się możliwe. Nie powinno to oczywiście wykluczyć z kręgu GooglePlus, choć patrząc na politykę oddzielania i powolnego usypiania społecznościówki, wszystko może się zdarzyć.
Zmianie ulegnie również funkcja „Autoefektów”, która teraz będzie ukryta pod nazwą „Asystent”. Tworzenie animacji, mozaik czy prostych filmów ma być znacznie łatwiejsze. Sama edycja fotografii ma być prostsza i bardziej intuicyjna. Już teraz można z niej całkiem sprawnie korzystać, ale w nowszej wersji ma być jeszcze przyjemniejsza. Ramki do zdjęć, poprawa kolorystyki czy efekt HDR, to wszystko to tylko część z nowości, które szykuje Google.
Wygląda na to, że najbliższa konferencja I/O przyniesie wiele ciekawostek, a kto wie, może uda się reanimować GooglePlus. Photos zapowiada, że są ku temu realne szanse.
Źródło: AndroidPolice
Fot: jw.
______________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...