Zalman ARX Slide

ARX – nowa seria zasilaczy od Zalmana

Przy składaniu PC-ta wiele osób zdaje się nie przykładać większej wagi do modelu zasilacza. Jest to duży błąd. W końcu zamontowane w obudowie podzespoły muszą czerpać energię. Według firmy „Zalman” doskonałym wyborem powinna być jego nowa seria zasilaczy „ARX”.

Zalman ARX Slide

Głównym czynnikiem, którym powinien się kierować każdy użytkownik przed zakupem zasilacza jest jego efektywność działania – w przypadku serii „ARX” wynosi ona od 89% do 94%. Co więcej, jakość ta jest poświadczona certyfikatem „80 Plus Platinum”.

Made in Japan

Zalman informuje, że w swoim zasilaczu zastosował wysokiej jakości kondensatory wyprodukowane w Japonii, mające gwarantować stabilność działania urządzenia przy wysokich temperaturach i stały dopływ prądu do reszty podzespołów. Urządzenia te posiadają także zabezpieczenie nadprądowe, ochronę przed zwarciem, przeciążeniem, wysoką temperaturą, a także zbyt niskim lub wysokim napięciem.

Zalman ARX Screen 2

Nie trać mocy

Jednym z najważniejszych elementów zasilacza jest przetwornik napięcia. W przypadku serii „ARX” zastosowano przetwornik napięcia stałego DC-DC, uchodzący za efektywny i zapewniający niewielkie straty mocy. Od zasilaczy odchodzi pojedynczy przewód i 12V mocy wyjściowej, stanowiący kolejny fragment mający wpływać na stabilny przepływ prądu. Wbudowane obwody aktywne PFC, korygują przesunięcia fazowe i zużywają mniej mocy niż tradycyjne zasilacze.

Kable to nie problem

Wszystkie zasilacze „ARX” wyposażono w modularne okablowanie, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał walczyć z kablami, wprowadzającymi niepotrzebny chaos wewnątrz obudowy. Dodatkowo wspomniana modularność zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w obudowie.

Zalman ARX Screen

Cicho mi tam!

Żaden zasilacz nie obędzie się bez odpowiedniego systemu chłodzenia. W serii „ARX” wykorzystano wentylator 135 mm, który z jednej strony ma skutecznie chłodzić zastosowane w zasilaczu podzespoły, a z drugiej działać cicho i nie rozpraszać uwagi użytkownika.

Zasilacze z serii „ARX” (o mocy 750, 850, 1000 oraz 1200 W) wkrótce mają być dostępne na polskim rynku, wtedy poznamy też ich ceny.

Więcej szczegółów na temat zasilaczy „ARX” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie firmy „Zalman”.

Źródło: Zalman

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...