ASUS ROG Zephyrus S

ASUS ROG Zephyrus S – dla majętnych graczy

Laptopy gamingowe do dość specyficzna gałąź rynku, która jednak dalej znajduje swoich zwolenników. Może się wydawać, że do „prawdziwego” grania potrzeba mocarnego blaszaka. Tymczasem spokojnie możemy kupić laptopy, które nadadzą się do tego równie dobrze. O ile mamy odpowiednią ilość gotówki, co pokazuje ASUS ROG Zephyrus S.

ASUS ROG Zephyrus S

Odpowiednia moc potrzebuje odpowiedniej oprawy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Asus, bo jego nowy gamingowy laptop prezentuje się wyjątkowo ładnie. Dodatkowo, nie jest też przesadnie gruby, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest „cieniasem”. Oczywiście nie wtedy, kiedy przyjrzymy się specyfikacji. Dalej nie poznaliśmy ceny sprzętu, ale wygląda na to, że podstawowa wersja będzie kosztowała około 2 tysięcy euro, czyli ponad 8 tysięcy złotych. Czy warto tyle wydać na laptopa?

ASUS ROG Zephyrus S

ASUS ROG Zephyrus S został przedstawiony na materiałach promocyjnych, ale będzie można go zobaczyć także na targa Gamescom, które odbędą się w Kolonii. Dziś już o sprzęcie wiemy niemal wszystko (bez ceny rzecz jasna) i wygląda na to, że ASUS przygotował ciekawą alternatywę dla tych, którzy mają sporo grosza do rozdysponowania. Nie oszukujmy się jednak, takie urządzenia muszą swoje kosztować. A ASUS ROG Zephyrus S ma w sobie tyle dobrego, że cena jest odpowiednia.

Obudowa laptopa stworzona została ze stopu aluminium oraz magnezu, co ma zapewnić jej wyjątkową wytrzymałość. To ważne, szczególnie wtedy, kiedy faktycznie sprzęt będzie z nami podróżował. W najgrubszym miejscu ma ona tylko półtora centymetra, a całość waży lekko ponad dwa kilogramy. I to robi wrażenie, bo w przypadku laptopa z ekranem 15,6 cala ASUS miał niełatwe zadanie przed sobą. Ekran IPS odświeżany jest z częstotliwością do 144 Hz, a jego czas reakcji to 3 ms. Rozdzielczość obrazu to Full HD, czyli 1080×1920 px, a paleta barw w całości pokrywa się z RGB. Do tego dochodzą bardzo szerokie kąty widzenia w pionie oraz poziomie, bo blisko 180 stopni.

Co w środku ASUS ROG Zephyrus S?

Wewnątrz znajdował się będzie procesor od Intela ósmej generacji, czyli Intel Core i7-8750H, a w zależności od wybranej wersji, wspomagała go będzie karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 lub GeForce GTX 1070 (MaxQ). Pamięć RAM to aż 24 GB w najmocniejszej konfiguracji (DDR4), a w słabszej do 16 GB. Miejsce na dane będzie od 256 GB do aż 1 TB. Zadbano także o specjalne chłodzenie, które ma zapewnić odpowiednią temperaturę i sprawić, że nic nie będzie się przegrzewało.

Klawiatura jest oczywiście podświetlana, a dodatkowo przesunięto ją bardzo blisko dolnej krawędzi tak, by granie było jak najwygodniejsze. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki 2W z technologią SMART AMP. Nie zabrakło także portów, a ASUS ROG Zephyrus S ma ich pod dostatkiem (2xUSB typu C, USB 3.1, USB 2.0, HDMI oraz 3,5 mm i Kensington Lock). Laptop do sprzedaży trafić ma już w czwartym kwartale tego roku i wtedy zobaczymy, ilu znajdzie się na niego chętnych. Prezentuje się wyjątkowo i podejrzewamy, że klienci rzucą się na sprzęt. Niezależnie od tego, ile będzie on kosztował.

Laptopy dla graczy znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: ASUS

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...