Trzy obiektywy w Oppo R17 Pro

Trzy obiektywy w Oppo R17 Pro

Niesamowite jest to, jak Oppo zaczyna urastać do jednego z najbardziej innowacyjnych producentów na rynku. Wprawdzie ich smartfony korzystają z dobrze znanych rozwiązań, ale są one wykorzystywane w inny sposób. No i Oppo nie boi się wyzwań, bo trzy obiektywy w Oppo R17 Pro to coś więcej, niż tylko chwalenie się.

Trzy obiektywy w Oppo R17 Pro

Trzy aparaty nie są nowym wynalazkiem w świecie mobilnej fotografii. Takie rozwiązanie z powodzeniem wprowadziło już przecież m.in. Huawei w swoim P20 Pro. Przez długi okres czasu wydawało się, że dwa obiektywy będą maksymalną wartością, którą da się „wcisnąć” do smartfona. Teraz są one już praktycznie standardem, a wygląda na to, że niedługo mogą stać się przeszłością. I właśnie takie telefony jak Oppo R17 Pro są tego znakiem.

Trzy obiektywy w Oppo R17 Pro

Oficjalna prezentacja telefonu ma nastąpić 23 sierpnia, ale już dziś wiadomo o nowym dziecku Oppo całkiem sporo. Zresztą producent ma ostatnio problem z przeciekami, bo przed premierą Oppo F9 o smartfonie wiadomo było niemal wszystko. I wygląda na to, że kolejny model czeka dokładnie to samo. Przecieki w przypadku Oppo zazwyczaj się sprawdzały, ale teraz to już coś więcej, niż tylko niepewne informacje. Opublikowany film pokazuje kilka istotnych szczegółów.

Jednym z nich jest to, że trzy obiektywy w Oppo R17 Pro są już pewne. Wcześniej jedynie spekulowało się o taki rozwiązaniu, ale film promocyjny pokazujący z bliska nowy smartfon, rozwiewa wszelkie wątpliwości. Przynajmniej jeżeli chodzi o ilość obiektywów, bo dalej nie wiadomo, jak dokładnie mają one działać. Główny aparat ma mieć przysłony F1.5-F2.4, ale nic więcej o nim jeszcze nie wiadomo. Dodatkowy obiektyw może posłużyć jako ToF lub mieć związek z rozszerzoną rzeczywistością. Na wyjaśnienie tego przyjdzie nam poczekać do 23 sierpnia, kiedy to ma nastąpić prezentacja smartfona.

Co wiadomo o Oppo R17 Pro?

Podobnie jak w przypadku Oppo R17 oraz Oppo F9, także ten model ma mieć charakterystyczne wcięcie w górnej części wyświetlacza. „Kropla” powoli zaczyna urastać do znaku rozpoznawczego nowych modeli producenta i wcale by nas nie zdziwiło, jeżeli każdy kolejny smartfon będzie w nią wyposażony. Faktycznie prezentuje się ładnie i w zestawieniu ze zwykłym notch, można zaryzykować stwierdzenie, że jest o wiele ciekawsza.

Trzy obiektywy w Oppo R17 Pro to nie jedyna rzecz, którą wiadomo o telefonie. Podobnie jak w przypadku zwykłego modelu, tutaj także czytnik linii papilarnych znajdzie się w ekranie. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, to zapewne kolejne generacje flagowców także będą je miały. Niewykluczone jest także, że kolejny model od OnePlus będzie wyposażony w któreś z zaprezentowanych rozwiązań. W końcu obie marki są w rękach jednego producenta. Sam wyświetlacz w Oppo R17 Pro będzie miał przekątną 6,4 cala i wykonany zostanie w technologii AMOLED. Obraz użytkownicy zobaczą w rozdzielczości 1080×2280 px. Jeżeli chodzi o pamięć RAM to prawdopodobnie będzie jej 8 GB, a procesorem zarządzającym zostanie Qualcomm Snapdragon 710. Wszystkiego dowiemy się już niebawem.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Weibo / GSM Arena / Phone Arena / YouTube / MySmartPrice

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...