Asus ZenBook3 zdjęcie trzech ultrabooków

Asus ZenBook 3 odpowiedzią na MacBook Air

Podczas trwających właśnie targów Computex 2016, Asus pokazał niesamowitego ultrabooka, który jest tym, czego brakowało na rynku.

Asus ZenBook3 zdjęcie trzech ultrabooków

Jak cienki może być przenośny komputer. Zdawało się, że w tej materii osiągnięto już praktycznie wszystko i nie da się zejść poniżej pewnej granicy. Wszak im cieńszy sprzęt, tym większa szansa na to, że prędzej czy później w jakimś stopniu zostanie on uszkodzony. Przyzwyczailiśmy się do tego, że cięższe laptopy sprawiają wrażenie trwalszych w użytkowaniu, choć nie zawsze jest to prawda. Widać Asus postanowił zrobić coś na przekór innym.

Zaprezentowano właśnie nowego ultrabooka producenta, który wydaje się mieć w sobie niemal wszystko. I choć zmiany w wymiarach urządzenia nie robią ogromnego wrażenia, bo Asus nie odchudził sprzętu zbyt mocno, to gdy zajrzymy do środka i zobaczymy ile udało się tam zmieścić, od razu zmieniamy zdanie. Zacznijmy jednak od tego, co widać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze ZenBook 3 wygląda fenomenalnie. Obudowa została stworzona z aluminium i według zapewnień producenta, ma być o 40% wytrzymalsza niż innego tego typu urządzenia dostępne obecnie na rynku. Częściowo to na pewno zabieg marketingowy, ale i tak robi wrażenie. Sprzęt waży zaledwie 910 gramów, a jego grubość to 11,9 mm.

Asus ZenBook 3 zdjęcie ultrabooka

Jednak sam wygląd to nie wszystko, choć trzeba przyznać, że ZenBook 3 przykuwa wzrok od razu. Wewnątrz znajduje się naprawdę mocna specyfikacja, a szczególnie ta najmocniejsza z możliwych. I tak pod maską znajdzie się procesor Intel Core i7 oraz 16 GB RAM. Miejsca na dane nie powinno zabraknąć, bo mamy mieć w środku aż 4 dyski SSD o łącznej pojemności 1 TB. W tak cienkim sprzęcie musiano zadbać o to, by chłodzenie „dawało radę”. Zamontowano więc wiatrak, którego grubość ma tylko 3 mm i podobno ma on w zupełności wystarczyć. Bateria ZenBook 3 ma 40 Wh, co przełożyć się ma na mniej więcej 9 godzin pracy, a szybkie ładowanie pozwoli dobić do 60% w 49 minut. I to wszystko za pomocą złącza USB typu C.

Wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala pokryto Gorilla Glass 4, a sam ultrabook ma wbudowny jeszcze czytnik linii papilarnych. Najmocniejsza wersja będzie kosztować 1999 dolarów. Na szczęście pojawią się także lekko okrojone, których ceny nie wyglądają już tak odstraszająco (Core i5/4GB RAM/256 GB SSD – 999 dolarów, Core i5/4 GB RAM/512 GB SSD – 1449 dolarów).

Źródło: Engadget
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...