AcerSwich750x300

Nowe hybrydy od Acera – jest tanio

Hybrydy radzą sobie na rynku naprawdę dobrze i nic w tym dziwnego – sprzęt jest ciekawy, innowacyjny i wygodny. Co ciekawe, nie musi być też drogi.

AcerSwich750x300

Moda na urządzenia konwertowane, a więc hybrydy tabletu i notebooka, została zapoczątkowana przez Microsoft. Cztery lata temu firma prowadziła do swojej oferty Surface, który choć przyjęty ciepło, nie był niestety sukcesem sprzedażowym. Kolejne podejścia koncernu do hybryd były już owocne. Początkowe „problemy” mogły być spowodowane stosunkowo wysoką ceną sprzętu. Tak, na rynku brakowało urządzeń budżetowych, co dostrzegli inni producenci i co ważne – postanowili działać.

Dzisiaj kilka lat po premierze pierwszego Surface’a możemy wręcz przebierać z w notebookach konwertowalnych. Na półkach sklepowych znajdziemy zarówno konstrukcję typu Premium, jak i tanie „zabaweczki” z Chin. To dobrze, zdrowa konkurencja, oznacza dla klientów spadek cen i coraz ciekawsze urządzenia. Sam na co dzień korzystam z Lenovo MiiX 3, dlatego też zainteresowała mnie ostatnia zapowiedź nowych hybryd od Acera.

Mowa o rozszerzeniu rodziny Swich o modele One 10 oraz V 10.  Są to niedrogie komputery przenośne tzw. 2w1, które pracują pod kontrolą czterordzeniowych układów Intel Atom. Poza mobilnością oraz energooszczędnością zapewniają też kilka metod interakcji.

Switch One 10 – jest to tańszy z dwóch zaprezentowanych sprzętów, znajdziemy w nim 10-calowy, dotykowy panel IPS, czytnik linii papilarnych oraz precyzyjną płytkę dotykową (touchpad) zgodną z gestami Windows 10. Produkt trafi na półki sklepowe w cenie 199  dolarów dla USA oraz 249 Euro dla Starego Kontynentu. Rozbieżność w kwotach zaskakuje, ale należy tutaj pamiętać, że urządzenia występują  kilku wariantach, które różnią się specyfikacją.

AcerSwich3

Swich V 10 – to konstrukcja do zadań poważniejszych niż te dedykowane One 10-tce, choć dalej jest to sprzęt niedrogi. Poza wymienionymi w modelu tańszym elementami w V 10-tce znajdziemy dodatkowo dwuzakresowe Wi-Fi ac, antybakteryjne szkło Corning Gorilla Glass oraz port USB typu C. To nie wszystko, gdyż na klientów czekają jeszcze podwójna kamerka, bateria zapewniająca do 9h pracy na jednym ładowaniu oraz stacja dokująca z klawiaturą, w której zamknięto dysk o pojemności 500 GB oraz dwa porty USB. Jak się zapewne domyślacie – ów model będzie kosztować więcej. Ile dokładnie? W wersji podstawowej 249 dolarów, jednak wątpię w to, czy trafi ona do Europy.

Jak już wspomniałem – komputery możemy obsługiwać na kilka sposobów. Poza standardowym „laptopowym” ułożeniem, możliwe jest również „odwrócenie” ekranu (tryb podstawki) oraz jego całkowite wyjęcie, dzięki któremu zyskamy tablet.

Czy nowe urządzenia Acera zdobędą serca klientów? Podejrzewam, że tak, gdyż hybrydy cieszą się niesłabnącą (wręcz rosnącą) popularnością. Nie ukrywam też, że wymienione wyżej modele cechują się przyjemnym dla oka designem, przez co będą one wzbudzać chęć posiadania. Skoro jesteśmy przy „chęci posiadania” – cóż, ma ją większość nas, ale niestety jest ona tłumiona przez ceny, wysokie ceny hybryd.

Źródło: TheVerge, Acer.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...