Asus ZenPad S 8.0 wkracza na zachodnie rynki

Zaledwie kilka miesięcy od pierwszych zapowiedzi nowego ZenPada, Asus dostarcza swój najnowszy produkt na rynek amerykański. Tablet można już zakupić w sieci BestBuy za niecałe 200 dolarów.


W branży tabletów i telefonów coraz więcej producentów dowodzi, że wszystkie ruchy na rynku są dozwolone. Granica między urządzeniami z klasy ekonomicznej, a tymi przeznaczonymi dla bardziej wymagających użytkowników, zarówno technologiczna jak i cenowa zaczyna się zacierać się wraz z taniejącymi komponentami oraz coraz to nowszymi pomysłami producentów. Dla przykładu możemy wziąć pod uwagę właśnie najnowszy tablet Asusa – ZenPad S 8.0, działający na Androidzie 5.0. Urządzenie to nie przekracza granicy 200 dolarów, a zatem wydaje się, że jest w sferze budżetowej, jednak jego specyfikacja techniczna pozwala mu spokojnie konkurować z iPadem mini. Na pierwszy plan wybija się przede wszystkim duży, ośmiocalowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536, który pozwoli komfortowo korzystać z internetu, a także grać i oglądać filmy w HD.

http://www.youtube.com/watch?v=pivSAJetTUM

Aby zapewnić odpowiednią moc swojemu tabletu producent wyposażył go w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3530 i 2 GB RAMu. Do tego mamy baterię, która według zapewnień producenta ma starczyć na solidne 8 godzin intensywnego używania tabletu. Od strony fotograficznej ZenPad prezentuje najbardziej podstawowe wyposażenie: aparat główny o matrycy 5 MP oraz aparat do wideokonferencji o matrycy 2 MP. Wszystko to wspierane jest przez 32 GB pamięci wewnętrznej, a dla chętnych istnieje możliwość rozszerzenia jej do 128 GB za pomocą kart microSD. Cała konstrukcja jest wyjątkowo „chuda” zamykając się w 6,9 milimetrach grubości. Pod względem ceny najnowszy tablet Asusa jest dużo tańszy od modeli o podobnej mocy od Samsunga czy Apple.

Źródło: engadget

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...