Podróż zmierza na PS4 za darmo dla posiadaczy wersji PS3

Jedna z najlepszych gier indie z Playstation 3 zmierza na młodszą konsolę Sony. Dzieło thatgamecompany zdobyło nieprawdopodobne oceny wśród recenzentów i status kultowej pozycji w społeczności graczy. Dodatkowo gracze, którzy posiadają kopię gry na PS4, będą mogli ściągnąć tytuł za darmo na platformie cross-buy.


Podróż to gra autorstwa Jenovy Chena o wyprawie bezimiennego wędrującego, która zaczyna się na samym środku pozornie bezkresnej pustyni. Tytułowa wędrówka zabiera nas ze sobą na przeprawę przez najbardziej niesamowite miejsca jakie jesteśmy w stanie spotkać w grach. Cudowna podróż wiedzie przez pustynię, wnętrza gór, przepastne jaskinie i zasypane śniegiem szczyty, jednak to tylko krajobraz, który pozwala ułożyć w ciągłą historię zupełnie unikalne doświadczenie, jakim jest poznawanie tego obcego świata. Prawdziwym sensem Podróży jest odkrycie historii podróżującego i otaczającego go świata, przez fragmenty obrazów i ruiny pozostałości po cywilizacji, która już dawno odeszła. Główny bohater musi się pojednać z odejściem swoich bliskich i dotrzeć na szczyt mistycznej góry, jawiącej się na początku gry jedynie jako punkt na horyzoncie. Głównym mechanizmem pozwalającym się przemieszczać po tym dziwnym świecie jest zdolność do latania, jaką daje głównemu bohaterowi szal, który reaguje na bliskość tkaniny z której jest wykonany. Działa to w taki sposób, że w otoczeniu są obecne fragmenty materiału i kiedy zbliżamy się do takiego fragmentu nasz szal zaczyna świecić pozwalając nam na lewitowanie. Szal możemy również wydłużać zbierając wolno latające fragmenty materiału co pozwala nam na dłuższe unoszenie się.

http://www.youtube.com/watch?v=mU3nNT4rcFg

Do tego możemy dodać wszechobecny piasek, który pozwala się ślizgać oraz dowolnie zjeżdżać i mamy niesamowicie przyjemną grę, która na dodatek zabija oprawą artystyczną. Wiele osób profesjonalnie zajmujących się oceną gier traktuje Podróż jako dzieło sztuki i jest to moim zdaniem całkowicie uzasadnione. Oprawa gry jest nienaganna: idealnie wykorzystuje lekki cel-shading i wspiera się bardzo mocno tradycyjnymi wzorami artystycznymi z arabskiej sztuki ikonicznej, tzw. arabeski. Niesamowicie zrealizowane są efekty pogodowe i oświetlenie, poczynając od lekko lśniącego pomarańczowego blasku pustyni, przez jaskinie w których światło i dźwięki przypominają podwodne otocznie, kończąc na ośnieżonych szczytach gór skąpanych w białej, lodowatej zamieci. Podróż również oferuje multiplayer pozwalając zabrać jednego więcej gracza ze sobą, jednak ponieważ w grze nie występują słowa ani tekst w żadnej formie, możemy się porozumiewać za pomocą jednego dostępnego sygnału dźwiękowego. To wspaniały tytuł, który jest jedną z najlepszych gier z jakimi miałem styczność na trzeciej stacjonarnej konsoli Sony – jest niezbędny w bibliotece PS4, ponieważ to ikona najlepszego kierunku gamedesignu jaki kiedykolwiek obrała korporacja z Japonii.

Źródło: Sony

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...