z8 750x300 1

Asus ZenPad8 na pierwszych renderach

Asus powoli zaczyna rozpieszczać swoich klientów. Niecałe dwa tygodnie temu pojawiły się pierwsze informacje o nowych tabletach z serii Zen, a teraz możemy bliżej przyjrzeć się jednemu z nich. Oto Asus ZenPad8.

 
z8 750x300 1
Zapowiada się, że na najbliższych targach ukrytych pod nazwą Computex, Asus przygotuje mocne uderzenie. Zen od dłuższego czasu należy do nurtu tych głównych serii produkowanych przez tajwańskiego producenta. Coraz więcej przecieków odnośnie nowych tabletów dostaje się do mediów, a gdy tak się dzieje możemy być pewni jednego, producent szykuje też coś większego.
Proporcje nowego tabletu ZenPad8 będą dość ciekawe. Użytkownicy dostaną bowiem ekran 4:3, który, jak by nie patrzeć, przypomina dość mocno produkty od Apple. Nie jest to oczywiście wielki zarzut, bo nie oni jedni tak robią. Przypomnijmy, że tablety z ekranami w takich proporcjach ma w swojej kolekcji także Samsung.
O samym ekranie wiemy tyle, że jego rozdzielczość ma wynosić 2048×1536 px. Tablet ZenPad7, który również ma się niedługo doczekać premiery, będzie miał już znacznie gorsze parametry bo tylko 1024×600 px. Ośmiocalowy ZenPad8 na zaprezentowanych renderach zdradza kilka dość istotnych szczegółów.
 
z8 750x300 2
Po pierwsze na przednim panelu urządzenia pojawi się głośnik, co w jakimś stopniu powinno zrekompensować użytkownikom ogromne ramki naokoło ekranu. Rozdzielczość w ZenPad8 powinna jednak być na tyle dobra, że klienci przymkną na to oko. Z przodu widać również kamerę oraz dwa przyciski na krawędzi tabletu – jeden do regulacji poziomu głośności, a drugi do usypiania oraz wyłączania urządzenia. Na obudowie znalazło się także miejsce na wejście minijack i choć z renderów nie da się tego wywnioskować, w ZenPad8 powinien być również slot na kartę microSD.
Tylny panel urządzenia może dostać osłonę w postaci skóropodobnego materiału, a sam ZenPad8 w środku będzie napędzany procesorem od Intela i 2 GB RAM. Mówi się również o pojemnym akumulatorze i Lollipopie 5.0. To teraz czekamy tylko na cenę.
Źródło: AusDroid
Fot: jw.
________________
Po tablety w atrakcyjnych cenach zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...