Sony Z3plus 1

Nowy flagowiec Sony trafia do sprzedaży

Sony zrobiło spore zamieszanie w związku z nowym flagowcem. Brak promocji i sprzedaż tylko w Japonii? Nie wyglądało to za dobrze. Teraz kolejna Xperia trafia do europejskich sklepów. Czy to są te same telefony?

Sony Z3plus 1

Niestety Xperia Z4, a raczej 3+, bo tak się nazywa poza Japonią, to ten sam telefon. Niczym się nie różni z wyjątkiem nazwy. Owszem smartfon jest technologicznie zaawansowany, ale to jest jedynie lepsza wersja Z3. Od takiego producenta, jakim jest Sony, oczekuję się trochę więcej. Pamiętajmy, że Xperia Z2 i Z3 też są bardzo podobne do siebie. Odważnym posunięciem jest zamontowanie 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 810. Jak wiadomo, bardzo szybko się on nagrzewa i nie wiadomo, jak zniesie to szklana obudowa. Z-tka ma ekran o przekątnej 5,2” FullHD, 3GB RAMu oraz 32GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększy za pomocą kart microSD. Jak zawsze zadbano, aby zdjęcia były najlepszej jakości. Dlatego też główny aparat ma 20,7-megapiksela, a przedni 5MP. Nowy Sony zapewnia łączność LTE, Bluetooth 4.1 oraz NFC. Dodatkowo producent zaopatrzył urządzenie w dużą ilość funkcji, które znacznie poprawiają jakość zdjęć, dźwięk czy ostrość ekranu. Z3+ posiada wszystko to, co flagowiec powinien posiadać, a zarazem brakuje mu świeżości. Kolejne Xperie są bardzo podobne do siebie. Najnowsza Z-tka jest ładniejsza, szczuplejsza, ale to dalej Z3, tylko trochę ulepszone.

Z3+ trafi do sprzedaży już w czerwcu, ma kosztować około 3 tys. zł, czyli będzie konkurencja dla Samsunga Galaxy S6 i HTC M9. Jak HTC i Sony to lekko odświeżone starsze wersje smartfonów, tak S6 to coś nowego. Z3 nie było słabe i nie potrzebowało poprawek, natomiast firma potrzebowała flagowca z prawdziwego zdarzenia, ale niestety nie wyszło. Mam nadzieję, że przy Z4 Japończycy się zrekompensują i zrobią coś wartego uwagi.

źródło: sonymobile

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą smartfonów Sony pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...