Nexusssfet

Asystent głosowy Cortana – nie tylko na Windows Phone?

Marcus Ash będący częścią zespołu Windows Phone, podczas konferencji SMX w Seattle podzielił się z uczestnikami kilkoma ciekawymi wiadomościami na temat asystenta głosowego od Microsoftu. Dzięki wystąpieniu dowiedzieliśmy się, że istnieją szanse na pojawienie się Cortany na konkurencyjnych platformach mobilnych.

Nexusssfet

Za pośrednictwem Twittera Marcus zapowiedział, że asystent trafi już wkrótce do użytkowników z Chin oraz Wielkiej Brytanii. Wiadomość świetna, szczególnie dla osób zamieszkujących wspomniane regiony. Reszta będzie musiała jeszcze poczekać. Nie to jednak wzbudziło emocje uczestników konferencji SMX. Prawdziwym hitem okazała się inna wypowiedź.

Z jej przebiegu dowiadujemy się, że Cortana może trafić do posiadaczy smartfonów z Androidem, a może nawet iOS. Nie jest to co prawda zapowiedź konkretnych działań, a co najwyżej rozważania na ich temat. Jeśli jednak firma podąży tym kierunkiem zdobędzie spore uznanie – to pewne.

Działania Microsoftu w ostatnich miesiącach odbieram pozytywnie. Widać, że gigant zmienił podejście i nie zamierza już „gonić” konkurencji. Powiem więcej – uważam, że firma z Redmond ma aspiracje, aby wyznaczać kierunki rozwoju. Udostępnienie jednego z najistotniejszych produktów innym systemom mobilnym może w tym pomóc.

Źródła: Twitter, Neowins.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...