Asystent Google

Asystent Google oficjalnie w Polsce!

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Asystent Google zagościł oficjalnie na smartfonach oraz wybranych słuchawkach polskich użytkowników usług giganta z Mountain View. Firma przygotowała specjalną witrynę internetową, na której możecie zapoznać się ze szczegółami możliwości asystenta.

Asystent Google

Konferencja, na której Google miało zaprezentować polską odsłonę asystenta, została zaplanowana na 15 stycznia, czyli wczoraj. Ze względu na żałobę po śmierci Prezydenta Gdańska, Pawła Abramowicza, spotkanie z dziennikarzami zostało odwołane. Nie przeszkodziło to jednak firmie w dotrzymaniu harmonogramu i wydaniu Asystenta w ustalonym wcześniej terminie. Dziś, chwilę po północy rozpoczęła się wysyłka.

Asystent Google w Polsce

Na tytułową usługę czekaliśmy naprawdę długo. Asystent głosowy, a uściślając — obsługa polskiej jego wersji pozwoli nam na jeszcze wygodniejsze korzystanie ze smartfona, ale to nie wszystko. Asystent Google to przede wszystkim nasz osobisty pomocnik, który odpowie na nurtujące nas pytanie, rozbawi, opowiadając dowcip, a także włączy nam ulubioną muzykę. Z pełnymi możliwościami asystenta można zapoznać się pod TYM adresem. Wśród przykładowych komend znajdziecie:

  • Czy w poniedziałek będzie padać deszcz?
  • Ustaw minutnik na 13 minut pieczenia pizzy
  • Godziny seansów filmowych w ten weekend
  • Pokaż drogę do najbliższej kawiarni

Asystent Google

Asystent Google współpracuje także z innymi usługami niż te wchodzące w skład portfolio giganta. Na początek są to Spotify, Netflix, Play oraz eSky. Dostępność partnerskich usług oraz dodatkowych komend będzie się z czasem rozszerzać. Obecny kształt polskiej wersji Asystenta to dopiero początek.

Z możliwości Asystenta możecie skorzystać na smartfonach z Androidem oraz iOS dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...