Asystent Google

Asystent Google przemówi w naszym języku jeszcze w tym roku

Serwis XDA Developers dotarł do interesującej dokumentacji, z której możemy dowiedzieć się między innymi tego, Asystent Google obsłuży do końca roku aż języków. Na liście znalazł się również język polski. Nie ma niestety informacji o dostępności rozwiązania na poszczególnych platformach.

Asystent Google

Asystent Google jest obecnie najmocniej rozwiniętym tego typu tworem. Gigant z Mountain View stara się rozszerzać jego dostępność, a także implementować w usłudze zgodność z nowymi językami. Ostatnie komunikaty stanowiły zapowiedź wdrożenia asystenta w Polsce. Nie było jednak jasne, czy poza polską lokalizacją obsłuży on nasz język. Teraz wszystko staje się jasne.

Asystent Google po Polsku!

Przyznam, że jako fan Google czekam z niecierpliwością na pojawienie się “polskiego” asystenta na iOS. Zdaję sobie jednak sprawę, z tego, że pierwszeństwo mają tutaj smartfony pracujące pod kontrolą Androida. Niemniej, każda informacja związana z rozwojem na tym polu, jest kolejnym krokiem przybliżającym mnie do możliwości zabawy z polską wersją Google Assistant. Jeszcze kilka dni temu powątpiewałem, czy firma wykona w tym roku odpowiednie kroki. Dziś wiem, że tak się stanie.

Asystent Google

W jedne z wersji beta aplikacji Asystent Google dostrzeżono listę nowych języków. Nie można z nich co prawda skorzystać, jednak jest to kwestią czasu. Wygląda na to, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku. Oczywiście, jeśli przyjmiemy za pewnik wcześniejsze zapewnienia Google.

Google, nie zepsuj tego

Siri, Google Assistant, Cortana oraz Alexa to bez sprzeczni liderzy na rynku asystentów głosowych. Niestety, żaden z nich nie obsługuje w pełni języka polskiego. Oznacza to, że jeśli Google wdroży takowy do końca roku, będzie miał szansę zaskarbić sobie uznanie klientów. Pozostaje mieć nadzieję, że opieszałość nie spowoduje utracenia tejże szansy.

Źródło: XDA Developers

Grafika: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...