Tani Pixel 3 lite istnieje. Tylko, po co?

Plotki o smartfonie Google Pixel 3 lite mogą okazać się prawdziwe. W sieci pojawiły się dokładne zdjęcia urządzenia oraz niemal pełna specyfikacja techniczna. Pytanie, czy średniopółkowa seria od Google zainteresuje rynek?

Pixel 3 lite

Każdy, kto pamięta serię Nexus, wie, że Pixel nie jest do końca bezpośrednią kontynuacją świetnej linii. Nexusy były wycenione rozsądnie, choć nie można powiedzieć, że to sprzęt pozbawiony wad. Czy Pixel 3 lite takim będzie?

Pixel 3 lite

Serwis Rozetked opublikował pełen komplet informacji o wspomnianym smartfonie, dzięki czemu możemy nieco o nim porozmawiać. Na początek najważniejsze, czyli konstrukcja. Okazuje się, że wbrew panującemu trendowi, obudowa Pixela 3 lite została wykonana z tworzywa sztucznego. Ma to swoje plusy oraz minusy, ale faktem jest, że znacząco obniży to koszt wyprodukowania urządzenia. To jednak nie wszystko. Mniej kosztowna obudowa oznacza także tańsze naprawy, co może być naprawdę istotne dla osób szukających oszczędności.

Sam sprzęt to typowa średnia półka cenowa. Może poza aparatem, który aspiruje nieco wyżej. Jeśli doniesienia potwierdzą się, w Pixel 3 lite znajdziemy 12,2 Mpix aparat znanego z wyższych wersji Pixeli oraz kamerkę do selfie o rozdzielczości 8 Mpix ze światłem f/1.8.

Tańszy Pixel 3 otrzyma 5,56-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2220 x 1080 pikseli i proporcjach 18,5:9. Za wydajność odpowiadać będzie układ Qualcomm Snapdragon 670, grafika Adreno 615 oraz 4 GB RAM. Na dane użytkownika przewidziano jedynie 32 GB pamięci wbudowanej. Niestety, zabrakło możliwości jej rozbudowy. To problem, ale na osłodę mamy za złącze Jack 3,5 mm, które pojawiło się mimo zastosowania USB-C.

W teorii sprzęt powinien kosztować nie więcej niż 500 dolarów, co czyni go naprawdę atrakcyjnym średniakiem. Problem w tym, że sprzęt będzie pracował pod kontrolą czystego Androida. Nie każdemu będzie odpowiadał brak dodatków programowych. Sprzęt pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Wtedy zweryfikujemy ostatecznie wszystkie informacje.

Źródło: Rozedked

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...