Asystent Google

Asystent Google z dedykowanym przyciskiem na urządzeniach innych niż Pixel

Gigant z Mountain View podkreśla status tytułowej usługi przy pomocny… innych firm. Zarówno LG, Nokia, Vivo, TCL, jak i Xiaomi zaprezentowały bowiem urządzenia wyposażone w fizyczny przycisk służący do uruchamiania usługi Asystent Google.

Asystent Google
fot. Nokia

Google Assistant to istotny element ekosystemu wyszukiwarkowego giganta i zarazem główny konkurent Siri od Apple. Firma zdaje sobie sprawę, że spopularyzowanie usługi jest kwestią priorytetową i to właśnie od rozszerzenia jej dostępności zależy przyszłość rozwiązania.

Biorąc pod uwagę powyższe, koncern postanowił działać. Pierwsze efekty rzeczonych działań widzimy na barcelońskich premierach urządzeń mobilnych.

Smartfony na MWC 2019 z przyciskiem Asystenta Google

Dedykowany przycisk kierujący do Google Assistant jako pierwszy trafił do smartfonów z serii Pixel, choć nie tylko do nich. Teraz element znalazł się w najnowszych konstrukcjach takich jak LG G8 ThinQ, LG K40, Nokiach 3.2 i 4.2, a także w smartfonach Xioami, Vivo i TCL.

Jakby nie patrzeć, na targach Mobile World Congressobserwujemy istny wysyp smartfonów z przyciskiem kierującym do Asystenta. Co ważne, każdy z nich, niezależnie od producenta, działa identycznie. Pojedyncze kliknięcie wywołuje Asystenta, dwukrotne kliknięcie otwiera aplikacje Asystenta, w której znajduje się „migawka dnia”. Działa to właśnie tak, jak działać powinno.

Fizyczny vs wirtualny przycisk

Producenci urządzeń mobilnych pozbywają się ze smartfonów fizycznych przycisków i jest to trend postępujący. Ba, dochodzi do tego, że klawisze wyświetlane na ekranie zastępowane są poprzez konfigurowalne gesty. Czy wobec tego w urządzeniach mobilnych jest jeszcze miejsce na klasyczne przyciski wtopione w obudowę?

W mojej ocenie tak, lecz istotne jest to, żeby odnosiły się one do naprawdę istotnej aplikacji lub funkcji. Asystent Google takową jest, na przynajmniej na to wskazuje jego rosnąca popularność.

Dajcie znać w komentarzach czy chcielibyście, aby wasz smartfon posiadał dedykowany Asystentowi przycisk.

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....