Atari Retro Handheld – odrobina nostalgii na święta

Nastały doskonałe czasy dla wszystkich wielbicieli starszych konsol, które od dawna nie mają już wsparcia ze strony producenta. Moda na retro konsole w wersji mini zdaję się dopiero rozpoczynać, a tymczasem pojawia się kolejny produkt, który będzie w stanie zaciekawić miłośników starszych gier. Tym razem postawiono na absolutny klasyk. Oto Atari Retro Handheld.

Atari Retro Handheld

Atari swojego czasu było królem czegoś, co wtedy jeszcze nie nazwało się nawet konsolami. To były komputery, które pozwalały na odpalanie gier. Dziś mogą wyglądać one przaśnie, ale gwarantujemy wam, że zapewniają cały czas doskonałą rozrywkę. Szczególnie, że na pokładzie tego małego urządzenia pojawiło się bardzo dużo interesujących tytułów. Może nie wszystkie, które byśmy chcieli, ale wystarczająco dużo. Co więcej, sprzęt nie kosztował będzie strasznie dużo.

Atari Retro Handheld

Atari Retro Handheld swoim wyglądem nawiązuje oczywiście do klasycznej Atari 2600. Należało jednak w designie wprowadzić kilka zmian, bo brak zewnętrznego ekranu trzeba było czymś zrekompensować. I tak konsola ma teraz wbudowany wyświetlacz, choć nie jest on przesadnie duży. Jego przekątna to zaledwie 2,4 cala, więc istnieje prawdopodobieństwo, że do obsługi przyda się lupa. Na szczęście zadbano o wzrok użytkownika i pojawiła się opcja podłączenia przenośnego Atari do telewizora.

Urządzenie wyposażone jest także od razu w przyciski, które pozwolą nam sterować podczas rozgrywki. Jednak jeżeli komuś zależy na specjalnym joysticku, ma możliwość jego dokupienia. Szkoda tylko, że kosztuje prawie tyle samo co Atari Retro Handheld. Konsola kosztuje bowiem 34,99 funtów brytyjskich, czyli około 170 złotych (przez Amazon). Sam joystick to już wydatek około 120 złotych, wiec warto sobie to odpowiednio przekalkulować, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję. Urządzenie można już zamawiać, ale wysyłka przewidziana jest dopiero po 26 października. Jeżeli się zdecydujemy, to sprzęt powinien dotrzeć do nas przed Gwiazdką.

Lista gier na Atari Retro Handheld

Na konsoli pojawi się wgranych już 50 tytułów. Oto one:

3D Tic-Tac-Toe (31 in 1), Adventure, Air-Sea Battle, Asteroids, Black Jack, Bowling, Breakout, Canyon Bomber, Casino, Centipede, Circus Atari, Crystal Castles, Demons to Diamonds, Desert Falcon, Dodge’em, Double Dunk, Fun With Numbers, Golf, Gravitar, Haunted House, Home Run, Human Cannonball, Maze Craze, Millipede, Miniature Golf, Missile Command, Night Driver, Off the Wall, Pong – Video Olympics, Quadrun, Radar Lock, Realsports Football, Realsports Tennis, Realsports Volleyball, Sprintmaster, Star Raiders, Steeplechase, Stellar Track, Street Racer, Submarine Commander, Super Baseball, Super Breakout, Swordquest: Earthworld, Swordquest: Fireworld, Swordquest: Waterworld, Tempest, Video Checkers, Video Chess, Video Pinball, Yar’s Revenge.

Atari to nie jedyna konsola, która pojawi się na rynku I przywróci trochę wspomnień. Niedawno zapowiedziano przecież pierwszą wersję Sony PlayStation Classic, ale to już zupełnie inna bajka.

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowy pod tym adresem.

Źródło: Blaze Retro / YouTube / Atari

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...