MacBook Air 2018

Nadchodzą MacBook Air 2018 i iPad Pro 2018

Już 30 października wystartuje konferencja Apple, o której wczoraj wieczorem poinformował was mój kolega Bartek. Podczas spotkania opisanego hasłem “There’s more in the making” zobaczymy prawdopodobnie kilka nowych urządzeń w tym komputer MacBook Air 2018 oraz iPad 2018. Jak mniemam, to nie wszystko.

MacBook Air 2018

Nie mogę powiedzieć, żebym był jakoś specjalnie zaskoczony. Podobnie jak większość moich branżowych kolegów, spodziewałem się, że lada moment Apple ogłosi jesienną konferencję, na której pokaże nowe urządzenia. Choć temat konferencji trzymany jest w głębokiej tajemnicy, za sprawą wcześniejszych doniesień i analiz, możemy spekulować z dużym prawdopodobieństwem o tym, co zostanie pokazane 30 października.

MacBook Air 2018

Wiem, że sadownicy mogą zaskoczyć wszystkich i zaprezentować coś zupełnie nowego. Coś, co wprowadzi do ekosystemu mocny powiew świeżości. Ja skupię się jednak na pewniakach. Osobiście typuję pojawienie się na konferencji trzech urządzeń — dwóch komputerów i jednego tabletu.

Sprzętem, na który naprawdę czekam, jest nowy MacBook Air 2018. Seria Air od lat nie doczekała się prawdziwego odświeżenia i co by nie mówić — komputery te trącą już myszką. Mam tu na myśli zarówno wygląd urządzenia, jak i jego konfigurację z ekranem na czele. Brakuje tutaj Retiny raz kilku usprawnień.

Mac Mini 2018

Drugą nowością, której spodziewam się po konferencji, jest Mac Mini 2018. Linia mini jest najtańszym progiem wejścia do ekosystemu, ale podobnie jak w przypadku komputerów z serii Air, tutaj również podzespoły nie są już najnowsze. Wygląd nie odstrasza, ale fani giganta z Cupertino nie pogardziliby nowym wzornictwem. Podstawową zmianą powinny być jednak dyski. Te stosowane w obecnych “mini” są delikatnie mówiąc, niewystarczające.

iPad Pro 2018

Choć tablety nie są specjalnie popularnymi sprzętami, Apple radzi sobie na wspomnianym segmencie wyraźnie lepiej od konkurencji. Jednym z ciekawszych urządzeń jest iPad Pro, który doczeka się odświeżenia w postaci zmiany designu, zastosowania procesora A12 X bionic oraz portu USB-C. Jeśli wierzyć plotkom, w sprzęcie znajdzie się także Face ID. Ile w tym prawdy, przekonamy się już podczas nadchodzącej konferencji.

Źródło: Apple, MacRummors

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...