You are here
Aurasma i Projekt Ursus (Zakłady) Aplikacje 

Aurasma i Projekt Ursus (Zakłady)

Aplikacje poświęcone miastu i jego odkrywaniu cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Społecznicy z Ursusa zabierają nas w podróż w czasie po Zakładach Mechanicznych Ursus, a to wszystko przy pomocy programu Aurasma.

O tym, że aktywiści z Ursusa kochają swoją dzielnicę, nie musimy nikogo przekonywać. Postanowili jednak rozpalić miłość do niej u innych mieszkańców. A jak najlepiej to zrobić? W sposób prosty – zapraszając ludzi na spacery, na których można opowiadać o swoim miejscu na ziemi. Wpadli oni jednak na ciekawy pomysł, jak wycieczki urozmaicić, i wzbogacili warstwę merytoryczną o bardzo ciekawą aplikację  Aurasma.

Cóż to takiego i z czym to się je? Program Aurasma pozwala nam na integrację ze środowiskiem, a to dzięki urządzeniu mobilnemu z kamerą. Jeżeli mamy smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS, to bez problemu możemy poznać multimedialne niespodzianki, które dla nas przygotowano. Użytkowanie aplikacji jest intuicyjne – urządzenie kierujemy skaner na określone punkty i, dzięki połączeniu z Internetem, odczytujemy dodatkową zawartość w postaci filmów, muzyki i innych mediów.

Wróćmy jednak do Ursusa i zobaczmy, co nam oferuje Aurasma. Premiera „Spaceru w czasie” po terenach dawnych Zakładów Mechanicznych Ursus odbyła się 21 listopada w Ośrodku Kultury Arsus. Towarzyszyły jej spacery, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z aplikacją w terenie. Wędrówka po Ursusie składała się z 10 przystanków: 1) kładki nad ul. Traktorzystów, 2) stacji benzynowej Orlen, czyli miejscu po dawnym basenie, 3) Ośrodka Kultury Arsus, 4) Ursus Business Park, czyli dawnej bramy głównej do ZM Ursus, 5) hali ze znakiem „ZM Ursus”, 6) placu przy zakładzie Asmet, 7) przystanku autobusowego Posag 7 Panien 04, 8) przystanku autobusowego Posag 7 Panien 01, czyli miejsca naprzeciw bramy wjazdowej do Energetyki Ursus, 9) przystanku autobusowego Posag 7 Panien 02, zaraz za EU i 10) peronu kolejowego Warszawa Ursus Północny. Po skierowaniu urządzenia mobilnego na określone punkty, uczestnicy spaceru mieli na każdym z przystanków dostęp do multimediów w postaci archiwalnych nagrań, wspomnień pracowników ZM Ursus, historii młodzieży ursuskiej, broszur i innych rzeczy.

Trzeba przyznać, że całość robi naprawdę pozytywne wrażenie. Osoby odpowiedzialne za projekt nie ograniczyły się jedynie do urządzeń mobilnych, bo „Spacer w czasie” udostępniony jest również na stronie internetowej o tej samej nazwie i każdy chętny może wirtualnie zwiedzać Zakłady Mechaniczne Ursus w dowolnym czasie. „Spacer w czasie” ma być wzbogacany i wyniki najnowszych badań prowadzonych w Zakładach, więc możemy się spodziewać nowej porcji informacji. Życzę sobie, by w przyszłości ktoś wpadł na podobny pomysł, który dotyczyłby mojej Pragi. Społecznicy z Ursusa dopięli swego – w dzielnicy i ZM Ursus można się zakochać.

 

Strona spaceru, z której pochodzi również grafika znajduje się tutaj. Za zdjęcia ZM Ursus dziękuję p. Annie Szwałkiewicz. Po więcej fotografii tego miejsca zapraszam na stronę Autorki. Odwiedźcie koniecznie stronę projektu.

Aplikacja Aurasma dostępna jest za darmo w sklepie Google Play i App Store

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Related posts

Leave a Comment