You are here
Avast na Windows 10 Mobile — już w przyszłym roku News 

Avast na Windows 10 Mobile — już w przyszłym roku

Program antywirusowy dla mobilnych okienek wydaje się nie mieć sensu. Owszem, patrząc przez pryzmat standardowego zastosowania aplikacji. Co jeśli Avast dla WM10 miałby być czymś nietypowym?

Avast1

Teoretycznie problem wirusów nie dotyczy mobilnego Windowsa, dlatego też fakt prac nad Avastem dla wspomnianej platformy nieco mnie zaskoczył. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne typy zagrożeń, a dzisiejsze programy antywirusowe i ich zastosowania różnią się diametralnie od tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. W czym więc Avast mógłby pomóc userom Lumii?

Ondrej Vleck (Chief Operations of Avast) przedstawił kierunek, w którym zmierzają prace nad aplikacją dla Windowsa. Otóż firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi problemami borykają się osoby korzystające na co dzień z mobilnych okienek. System trapią przede wszystkim nieoficjalne aplikacje w Windows Store, które poza zarabianiem na reklamach (co naturalne), mogą działać nie do końca zgodnie z przeznaczeniem. Mówiąc ściślej, mogą źle chronić nasze wrażliwe dane lub wręcz przekazywać je “szemranym” podmiotom.

8-avast-logo

Właśnie takim problemom miałby zapobiegać Avast dla mobilnej platformy Microsoftu. Jak mniemam nie będzie to jedyne przeznaczenie aplikacji, lecz na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, iż program zagości w Windows Store w przyszłym roku.

Ciekawe czy w ślad za Avast Software pójdą inni producenci pakietów antywirusowych i czy obiorą oni podobną drogę. Obawiam się niestety, iż reszta rynku może nie być zainteresowana pakowaniem pieniędzy w mało popularny system, a co za tym idzie, nie powinniśmy spodziewać się pojawienia w repozytorium Windows Store apek od Kasperskiego czy AVG.

Źródło: WMPoweruser

________________________________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment