Chromebook14a

Nowy HP Chromebook 14 dedykowany placówkom oświatowym sprawdzi się również w firmie i w domu

HP postanowiło odświeżyć jedno ze swoich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Chrome OS, będącego właściwie mocno rozbudowaną przeglądarką. Nowe laptopy są cieńsze, energooszczędne, a co najważniejsze mogą pochwalić się wyższą niż dotychczasowa rozdzielczością.

Chromebook14a

Mimo mojego uwielbienia dla ekosystemu Google jakoś nie mogę przekonać się do Chromebooków. Dlaczego? Brak niektórych programów doskwiera mi bardziej niż podejrzewałem. Nie oznacza to jednak, że notebooki wyposażone w platformę systemową giganta z Mountain View nie nadają się do pracy, nauki czy rozrywki. W większości standardowych zastosowań Chromebooki sprawdzają się świetnie — tak przynajmniej twierdzą ich użytkownicy.

Odświeżona 14-tka jest co prawda skierowana do zastosowań edukacyjnych tudzież biznesowych, ale z powodzeniem można wykorzystywać ją jako domowy komputer lub choćby mobilnego towarzysza podróży.

W przypadku najnowszego produktu HP zdecydowało się wyposażyć urządzenie w układ Intel Celeron (Haswell) N2840, znany z budżetowych laptopów oraz niektórych Chromebooków. Procesor ten powinien zapewnić Chrome OS przyzwoitą wydajność, choć przez 2 GB RAM, bo tyle znajdziemy w nowej 14-tce, możemy zaobserwować częstsze przeładowanie kart w Chrome. Jeśli zaś chodzi o przestrzeń na dane użytkownika to możemy mówić o 32 GB pamięci eMMC. Mam jednak nadzieję, iż na rynku pojawi się również wersja z przynajmniej 64 GB.

Chromebook14B

Niewątpliwą bolączką Chromebooków były kiepskie ekrany. Najwidoczniej HP dostrzegło problem, gdyż w opisywanym komputerze znajdziemy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Oczywiście mówimy o droższym wariancie urządzenia, gdyż podstawowa opcja to nadal 1366 x 768 pix.

To, co może przyciągnąć nowych userów dla HP Chromebook 14, to długi czas pracy sprzętu na jednym ładowaniu. Jak zapewnia firma będzie to nawet 9 godzin intensywnego korzystania z możliwości, jakie zapewnia nam Chrome OS.

Źródło: HP

________________________________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....