klapka

Back to oldschool, czyli smartfon z klapką

Kiedyś telefony komórkowe miały kilka typów obudowy, teraz to wszystko się zmieniło. Zdecydowana większość  smartfonów wygląda tak samo. W nielicznych krajach wciąż produkuje się urządzenia typu slide, czy z klapką. Jednym z nich są Chiny i to one dostaną nowego składanego Samsunga.

klapka

Samsung SM-G9198 jest smartfonem z klapką. Nie odbyła się jeszcze oficjalna premiera urządzenia, ale firma TENAA już go zaakceptowała. Telefon został wyposażony w dwa wyświetlacze, wewnętrzy i zewnętrz oraz w klasyczną klawiaturę numeryczną. Z wyglądu urządzenie nie prezentuje się nadzwyczajnie, jednak to, co znajdziemy w jego wnętrzu, przykuwa uwagę. SM-G9198 napędzany jest 6-rdzeniowym, 64 bitowym procesorem Qualcomm Snapdragon 808 taktowanym zegarem 1,8 GHz wraz z 2 GB pamięci operacyjnej. Nieźle jak na taki stonowany design. Oba wbudowane ekrany są wykonane w technologii AMOLED, mają przekątną 3,9-cala i wyświetlają obraz w rozdzielczości 1280 x 768 piksela. Oprócz dwóch wyświetlaczy są również dwa aparaty, główny ma 16 megapikseli, a wewnętrzny, przeznaczony do selfie, posiada 5-megapikselową matryce. A zrobione fotki możemy trzymać na wbudowanym dysku o pojemności 16 GB. Smartfon obsługuje szybkie łącze z internetem LTE. Co ciekawe, nowy Samsung z klapką został wyposażony w najnowszego Androida Lollipop w wersji 5.1.1.

Na pierwszy rzut oka urządzenie prezentuje się bardzo niepozornie, ale jego specyfikacja robi wrażenie. Z pewnością są osoby, którym takie telefony się podobają, ja jednak zastanawiam się, jak za pomocą stosunkowo małych dwóch ekranów wykorzystać cały potencjał SM-G9198. Szkoda, że takich telefonów nie ma już na europejskim rynku. Myślę, że na Starym Kontynencie również znaleźliby się chętni na taki sprzęt.

źródło: phonearena
foto: TENAA

____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów Samsunga pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....