You are here
Back to School: Poradnik zakupowy dla fanów Apple felietony Sprzęt 

Back to School: Poradnik zakupowy dla fanów Apple

Wakacje dobiegają końca i lada moment nasze pociechy wrócą do szkół. Warto odpowiednio przygotować je na ten moment, dlatego też stworzyliśmy dla was dwuczęściowy poradnik zakupowy Back to School. W pierwszej jego części, którą macie okazję właśnie czytać, skupimy się na ekosystemie Apple. Druga publikacja odniesie się do konkurencyjnych platform.

Back to School
fot. Pxhere

Choć wielu osobom powrót do szkoły kojarzy się ze smutnym okresem jesiennym, wzmożoną nauką oraz ograniczonym czasem wolnym, wcale nie musi faktycznie takowych oznaczać. To przecież moment, w którym nasze dziecię spotka się ze znajomymi po wakacyjnej rozłące. Dodatkowo, niejeden młody człowiek najzwyczajniej w świecie raduje się na myśl o zdobyciu nowe porcji wiedzy. Zapewniam was, znam co najmniej kilka podobnych przypadków. Jako że wakacje właśnie się kończą, to ostatni dzwonek, aby wyposażyć młodego ucznia w potrzebny, nie niezbędny, lecz z pewnością potrzebny zestaw narzędzi.

Back to School — tablet to podstawa

Rynek tabletów miewa wzloty i upadki, jednak iPad stanowi pewnego rodzaju kuriozum we wspomnianym segmencie. Podczas gdy zainteresowanie ogólnie pojętą kategorią słabnie, tablety Apple świecą triumfy. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak niezależnie od wybranej wersji, iPad dostarcza zestaw naprawdę wygodnych narzędzi. Należy także dodać, że stanowi on jeden z najbardziej przydanych gadżetów pomocnych w procesie nauczania.

Choć rekomendowałbym wybór TEGO konkretnego modelu, sądzę, że wielu uczniom z powodzeniem wystarczy oszczędniejszy iPad 4. Ponadto warto rozważyć zakup dodatkowego etui, które ochroni urządzenie przed skutkami upadków. 

Back to School
fot. Apple

Rysik Apple Pencil

Decydując się na zakup tabletu, wypadałoby zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Jeśli sprzęt ma mieć szerokie zastosowanie, dobrym rozwiązaniem byłby zakup rysika. Tak, Apple Pencil stanowi naszą drugą propozycję w poradniku Back To School dla fanów ekosystemu giganta z Cupertino.

Choć model pierwszej generacji dostępny pod TYM adresem jest wyraźnie tańszy, myślę, że warto choćby rozważyć wybór drugiej generacji sprzętu.

MacBook Air

Jak na poradnik Back To School skupiony na Apple przystało, nie mogliśmy pominąć komputera przenośnego. Jako że mobilność i długi czas pracy są dla sprzętu służącego do nauki priorytetowe, logicznym wyborem wydaje się MacBook Air.

Back to School
fot. Apple

Podobnie jak w przypadku tabletu oraz rysika, proponujemy wam dwie opcje, w odmiennym wariancie cenowym. Jeśli nie przeszkadza wam nieco skromniejsza rozdzielczość ekranu, powinniście rozważyć zakup starszej generacji MacBooka Air. Dla osób pędzących za nowinkami oraz dla entuzjastów wyświetlaczy typu Retina przygotowaliśmy ofertę z nowszą wersją komputera. Niemniej, obydwa modele stanowią naprawdę świetną alternatywę dla sprzętu pracującego pod kontrolą Windowsa.

Druga część poradnika pojawi się na Vipmultimedia.pl już jutro.

Related posts

Leave a Comment