You are here
Cena Meizu Note 9 nie odstrasza – smartfon w końcu w Polsce artykuły News 

Cena Meizu Note 9 nie odstrasza – smartfon w końcu w Polsce

Od premiery nowego smartfona od Meizu, minęło już trochę czasu, ale dopiero teraz sprzęt trafia na nasz rynek. Ile będzie wynosiła cena Meizu Note 9 i co dostaną klienci, którzy zdecydują się na zakup urządzenia jeszcze w przedsprzedaży? No i najważniejsze – co takiego ma do zaoferowania nowy smartfon i czy warto się nim zainteresować?

Cena Meizu Note 9
Fot. Meizu

Można było stracić już nadzieję na to, że nowy smartfon od Meizu pojawi się w naszym kraju. Premiera odbyła się kilka miesięcy temu, ale o telefonie później zrobiło się wyjątkowo cicho. Do teraz, bo nagle został on „rzucony” do przedsprzedaży w ograniczonej ilości sztuk, więc jeżeli komuś bardzo zależało na tym konkretnym modelu, to powinien się chyba pośpieszyć, gdyż niedługo może go zabraknąć. Szczególnie, że jego cena została ustawiona na naprawdę przyzwoitym poziomie, więc tym bardziej warto nim się zainteresować.

Cena Meizu Note 9 – wielka zachęta

Meizu nie jest może marką, która ma w kraju nad Wisłą wielu wielbicieli, ale konsekwentnie stara się na naszym rynku zaistnieć. Z nowym modelem ma na to szanse, bo cena Meizu Note 9 jest naprawdę zachęcająca. Smartfon w przedsprzedaży kosztuje bowiem jedyne 949 złotych, a dostać go można na oficjalnym kanale firmy na… Allegro. Trochę to może ograniczyć możliwości dotarcia do szerokiego grona odbiorców, ale jednocześnie pozwala firmie na obniżenie kosztów, więc jak to się mówi: coś za coś. Jeżeli cena Meizu Note 9 przypadnie klientom do gustu i będą oni chcieli zamówić smartfona w przedsprzedaży, to teraz jako gratis dostaną słuchawki bezprzewodowe Meizu POP, których wartość rynkowa ustalona została na 299 złotych.

Co oferuje Meizu Note 9?

Przyjrzyjmy się z bliska temu, co oferuje Meizu Note 9. Jeżeli chodzi o warstwę wizualną, to smartfon jest dość klasyczny. Z przodu umieszczono wcięcie ekranowe w kształcie kropli wody oraz niewielką łyżwę na dole wyświetlacza (IP LCD). Ten ma przekątną 6.2 cala i oferuje rozdzielczość FullHD+. Pod wyświetlaczem nie znajdziemy jednak popularnego ostatnio czytnika linii papilarny, bo miejsce dla niego znalazło się na pleckach urządzenia. To chyba dobre posunięcie ze strony producenta, bo dobrze wiemy, że czytniki pod ekranowe nie zawsze radzą sobie dobrze z odczytywaniem danych.

Pod maską nowego Meizu Note 9 znalazł się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 675 z grafiką Adreno 612. Jego pracę wspierać mają 4 GB RAM, a jeżeli chodzi o przestrzeń dyskową, to producent daje jej 64 GB. Akumulator w urządzeniu ma pojemność 4000 mAh i można go naładować za pomocą szybkiej ładowarki (18W). A co z aparatami? Ten do selfie ma 20 Mpix z przysłoną F2.0, czyli więcej niż przyzwoicie. Na pleckach za to znalazł się bardzo interesujący zestaw, bo zawierający dwa obiektywy. Pierwszy został przymocowany do matrycy 48 Mpix i ma przysłonę F1.7, a drugi 5 Mpix. Użytkownicy nie powinni więc się obawiać, że smartfon będzie robił kiepskie zdjęcia.

Czy warto kupić Meizu Note 9?

Swój produkt producenta opisuje w następujący sposób:

„Meizu Note 9 to smartfon, który powstał z myślą o aktywnych osobach szukających funkcjonalnego urządzenia, bardzo dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Wszystkie powyższe cechy posiada Note 9, a dodatkowo oferuje wiele rozwiązań dostępnych dotychczas w smartfonach klasy premium.”

I trudno się z nim nie zgodzić, bo faktycznie cena Meizu Note 9 zachęca do tego, by go wypróbować, a „na papierze” prezentuje się więcej, niż tylko przyzwoicie. Plusem jest też to, że teraz kupując sprzęt, dostanie się także słuchawki o czym pisaliśmy we wstępie do tego wpisu. Sądzimy, że Meziu warto dać szansę.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Meizu informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment