s1 750x300 1

Bajka o dwóch obiektywach Lenovo

O tym, że rynek smartfonów dotarł do pewnego rodzaju ściany, wiadomo nie od dziś. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych rzeczy, ale zazwyczaj są to tylko wariacje na tematy już istniejące. Teraz namieszać próbuje Lenovo ze swoim Vibe S1

 
s1 750x300 1
Wprawdzie data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana, ale jego zdjęcia ujawniają ciekawy szczegół. Gdyby nie on, smartfon z pewnością przeszedłby bez większego echa. Produktów jak Vibe S1 jest na rynku multum. Oceńcie sami.
Ekran o przekątnej pięć cali i rozdzielczości 1920×1080 px (441 ppi) wykonany będzie w technologii IPS. Ośmiordzeniowy procesor (1,7 GHz), 2 GB RAM i 16 GB dla użytkownika, plus slot na kartę microSD do 32 GB. Do tego opcja DualSIM, nowa wersja Androida 5.0 i akumulator o pojemności 2420 mAh. Jak widać, ten ważący 130 gramów smartfon nie prezentuje się zachwycająco. Ot, zwykły telefon, których na sklepowych półkach jest zatrzęsienie. Nie pomoże nawet aparat główny z 13-megapikselową matrycą. Bo to, co wyróżnia Vibe S1, kryje się z przodu.
 
s1 750x300 2
Wprawdzie póki Lenovo oficjalnie wszystkiego nie ogłosi, opieramy się jedynie na zdjęciach, ale to one pokazują właśnie najważniejsze. Vibe S1 ma mieć z przodu aż dwa aparaty. Na przednim panelu faktycznie znajdują się dwa obiektywy, ale nie wiadomo jeszcze, jakie zostaną do nich przypisane matryce. Prawdopodobnie jeden z nich może mieć aż 8 megapikseli, a drugi 5. To zdecydowanie nowość, ale czy takie rozwiązanie jest w ogóle potrzebne?
Próbowało już tego HTC w swoim One M8. Tam, na tylnym panelu znajdowały się dwa obiektywy, główna soczewka zajmowała się tym, co robi zazwyczaj aparat, czyli robieniem zdjęcia, a druga skupiała się na detalach otoczenia. Dzięki temu można było znacznie lepiej uchwycić szczegóły oraz głębię obrazu. Rozwiązanie ciekawe, choć chyba zupełnie niepotrzebne. Smartfony nie są profesjonalnymi aparatami i tego typu zabiegi wyglądają na robione „na siłę”. I w przypadku Lenovo Vibe S1 tak właśnie jest.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
 
___________________
Po produkty od Lenovo zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...