Fit2Gear750x300

Bawią mnie już kontrolowane wycieki – Gear Fit 2 i IconX

Samsung pracuje nad drugą odsłoną Gear Fit, opaski mierzącej aktywność użytkownika. Co ciekawe poinformował nas o tym nie producent, a Evan Blass – wszech źródło przecieków z branży około technologicznej. Tak przynajmniej mamy myśleć i powiem wam, że jest to coraz zabawniejsze…

Fit2Gear750x300

Zanim przejdę do części właściwej, czyli tematu opaski Gear Fit 2 oraz bezprzewodowych (tym razem naprawdę bezprzewodowych) słuchawek Samsunga, chciałbym zwrócić wam uwagę na pewien trend. Zauważyliście, że zdecydowana większość producentów stara się dochować tajemnicy i nie zdradza szczegółów, a często nawet zajawek dotyczących premier nadchodzących urządzeń? Stara się to w tym przypadku idealne określenie. Firmy nie prowadzą żadnych otwartych działań marketingowych mających promować nowe produkty, jeszcze przed ich oficjalną prezentacją – takie jest oficjalne stanowisko większości koncernów. Problem w tym, że ja w te brednie w ogóle nie wierzę. Za przykład posłużą mi tutaj tytułowe Gear Fit 2 oraz IconX, których wygląd poznaliśmy dzięki uprzejmości pewnego jegomościa.

Tajemniczą osobą okazuje się nikt inny, jak Evan Blass, nieomylny użytkownik Twittera, którego przecieki cechuje stuprocentowa sprawdzalność. To prawdziwy fenomen nie uważacie. Gość mógłby zarabiać na życie, wróżąc z kart, szklanej kuli albo potłuczonych ekranów. Zakładam, że również stąd bierze informacje o wyglądzie i specyfikacjach nadchodzących urządzeń. Co jeśli się mylę i nie mamy tu do czynienia z żadną magią, tylko sprytnym zabiegiem promocyjnym? Nie chce tutaj tworzyć żadnych teorii spiskowych, bo to zostawiam Pani Macierewiczowi, ale coś jest na rzeczy. W mojej ocenie Pan @Evleaks, jak i jemu podobne osoby zwyczajnie są częścią wielkiej machiny marketingowej. Ot tak – ludzki środek promocyjny, jak hostessa, z tą różnicą, że prezentacja ma wyglądać na niekontrolowany wyciek, a nie chęć sprzedaży.

Sprytne i co ciekawe, podobna „współpraca” tyczy się wielu producentów. To nie pierwsza tego typu sytuacja, ale dzisiaj zwyczajnie nie wytrzymałem i postanowiłem podzielić się z wami swoimi przemyśleniami. Teraz jednak zgodnie z wcześniejszą obietnicą przejdę do samych urządzeń, będących tematem „przecieków”.

Pierwszym z nich jest Gear Fit 2, czyli opaska, której zadaniem jest monitorowanie aktywności użytkownika. Nowa wersja gadżetu zostanie wyposażona w 1,84-calowy, zakrzywiony ekran, wykonany w technologii AMOLED. Design znacząco odbiega od tego, prezentowanego przez protoplastę. Jest jeszcze jedna zmiana – moduł GPS. Tak, 2-ka będzie mogła pochwalić się tymże elementem, co jest dość niespotykaną sytuacją, szczególnie w przypadku inteligentnych opasek. Czy sprzęt przypadnie do gustu userom? Z pewnością, choć podejrzewam, że będzie on znacznie droższy od pierwszej generacji. Wszystkiemu winny moduł GPS.

Drugim gadżetem są słuchawki bezprzewodowe Gear IconX. Te mogą stać się prawdziwym hitem sprzedażowym, oczywiście pod warunkiem, że Samsung nie „popłynie” zanadto z jego ceną. Ich siła drzemie w zupełnym braku jakiegokolwiek okablowania. Właściwie konstrukcja przypomina typowe zatyczki do uszu. Niech nie zwiedzie was niepozorny wygląd. Sprzęt jest wodoodporny, pyłoodporny i łączy się z innymi urządzeniami za pośrednictwem protokołu Bluetooth. Ciekawe jest również to, że producent wyposażył urządzenie w aż 4 GB pamięci wewnętrznej dzięki czemu, chcąc rozkoszować się muzyką, nie trzeba będzie „podpisać” do IconX-a tabletu ani smartfona.

Cóż, na tym koniec (nie)oficjalnych informacji, które swoją drogą możemy już teraz uznać za pewnik. Zainteresowani? Jeśli tak, uzbrójcie się w cierpliwość, choć jak podejrzewam, producent nie będzie zbytnio zwlekał z rynkową premierą nowych Gaar-ów.

 Źródło: Venturebeat-EvanBlass.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...