Użyj biotechnologii w codziennym życiu

Patrząc na pomysły, jakie rodzą się z ludzkich głowach, ciężko nie zgodzić się z twierdzeniem, że technologia zaczyna przypominać tę, którą znamy z filmów z gatunku cyberpunk.

Marzyliście o urządzeniu, które wykorzysta moc Waszego ciała i pozwoli Wam na integrację z podłączonymi urządzeniami, programami muzycznymi i do tworzenia i obróbki filmów, grami oraz technologią wirtualnej rzeczywistości? Dwoje ludzi – Marco Donnarumma (performer, muzyk i pisarz) i Heidi Boisvert (twórczyni gier i artystka medialna) – postanowili otworzyć biotechnologię i uczynić ją kreatywną dla zwykłych ludzi, zaś przede wszystkim dla artystów i twórców działających w różnych branżach. Wpadli oni na pomysł stworzenia urządzenia, które nazwali XTH Sense, potrafiącego przekształcić indywidualną biosygnaturę każdego człowieka w kreatywny interfejs cyfrowy. Przy produkcji pomagali im ludzie pochodzący z całego świata, a w skład grupy weszli: Marina Toeters (dizajnerka urządzeń do noszenia wearables), Marije Baalman (inżynier, dźwiękowiec, performerka), Simon Claessen (inżynier, człowiek od rzeczy niemożliwych), Paola Terzi (dizajnerka marki), Richard Graham (deweloper, gitarzysta, kompozytor), William Brent (deweloper, muzyk, pianista) oraz MJ Caselden (inżynier, dźwiękowiec, muzyk).    

XTH Sense „uczy się” użytkownika za pomocą ruchów konkretnego człowieka. Pozwalają na to zaawansowane algorytmy urządzenia, które wykorzystują biofizyczne funkcje organizmu takie jak: właściwości akustyczne ciała, dane wzory tworzone za pomocą ruchu, zmiany temperatury ciała. Połączenie tych cech tworzy właśnie indywidualną biosygnaturę.

Dzięki XTH Software Suite można połączyć dane z czujników i wykorzystać je do wielu czynności, np.: do rysowania na żywo w środowisku wirtualnym, jako awatar w środowisku 3D czy do tworzenia akordów podczas komponowania muzyki.

Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows, Linux i Mac OSX. Dostępne jest w dwóch kolorach: perłowo białym i obsydianowo czarnym. Dołączone do niego oprogramowanie XTH Software Suite jest idealne zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla zawodowych programistów. Jest ono dodatkowo otwarte i każdy może je modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb. Dodatkowo istnieje XTH Platforma, gdzie działa społeczność obracająca się wokół XTH Sense.

Podczas noszenia urządzenia przechwytywane są za pomocą biosensorów 7 typów sygnałów jakie generuje – odgłos mięśni podczas ruchu, bicie serca, odgłos przepływającej krwi, temperaturę, ruch, orientację i obracanie się. Następnie są one transmitowane przez XTH Sense bezprzewodowo na częstotliwościach radiowych do laptopa za pośrednictwem oprogramowania XTH Software Suite. Wszystko co należy zrobić, by cieszyć się w pełni możliwościami urządzenia, to uruchomienie oprogramowania.  

Trzeba przyznać, że używanie cech własnego organizmu do kontrolowania parametrów muzycznych, tworzenia grafiki cyfrowej, interakcji z grą czy do rozrywki w wirtualnej rzeczywistości, wydaje się bardzo interesującym pomysłem.

XTH Platform zapewni dostęp do nowych aplikacji, stworzonych specjalnie z myślą o XTH Sense. Pełni również, jak już wspomniano, funkcję medium społecznościowego. Specjaliści mogą również zaoferować swoją pomoc za pośrednictwem platformy i zarabiać dzięki niej pieniądze.

XTH Sense można połączyć też z innymi urządzeniami, np. instrumentami muzycznymi za pomocą wtyczki oraz otworzyć oprogramowanie. Samo korzystanie z urządzenia jest bardzo intuicyjne – wystarczy je po prostu założyć na nadgarstek lub poniżej kości piszczelowej.

To, co powinno zainteresować wszystkich tworzących muzykę, grafikę czy też grających w gry VR, to szybkość urządzenia. XTH Sense oferuje prędkość 2000 Hz, co czyni urządzeniem niewiarygodnie szybkim. Dodatkowo jest bardzo lekkie, bo waży zaledwie 14 gramów. Pasek XTH Sense wykonano z ekomateriału, który jest łagodny dla skóry, przeciwalergiczny, nadający się do czyszczenia i powodujący, że skóra pozostaje sucha. Transmisja danych z urządzenia do laptopa może odbywać się w odległości do 15 metrów.

Każdy ruch ciała czy to, co w nim zachodzi, wizualizowane jest na XTH Sense za pomocą LED RGB, a diodę można dodatkowo zaprogramować. Można ją również całkowicie wyłączyć.

Więcej informacji: XTH

 

Źródło: Kickstarter

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...