You are here
Bee Simulator na Epic Store Games i to na wyłączność Gry pc 

Bee Simulator na Epic Store Games i to na wyłączność

Pierwszą grą z Polski, która trafi na wyłączność do serwisu od Epic, będzie tytuł, który powinien zainteresować fanów… pszczelarstwa. Tak, Bee Simulator na Epic Store Games trafi już za kilka miesięcy i przez określony okres czasu będzie dostępny tylko i wyłącznie tam. Skąd taka decyzja wydawcy i czy na pewno jest ona dobra?

Bee Simulator na Epic
Fot. Bee Simulator / VARSAV Game Studios

Symulatory różnego rodzaju to dalej bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu. Mamy do dyspozycji multum przeróżnych pozycji, gdzie możemy się wcielać w pracowników konkretnych zawodów czy nawet zwierzęta. Teraz przyszła pora na owady, bo produkcja polskiego studia, czyli VARSAV Game Studios jest coraz bliżej premiery, ale wiadomość o wyłączności może nie ucieszyć wszystkich.

Bee Simulator na Epic

O tym, że Bee Simulator na Epic Store będzie dystrybuowane na wyłączność, dowiedzieliśmy się z informacji prasowej. Francuski wydawca gry, czyli Bigben, zdecydował, że produkcja trafi do Epic Store na okres jednego roku i tylko tam będzie można ją zakupić w wersji cyfrowej na komputery osobiste. Tak tłumaczona jest ta decyzja przez Benoita Clerca, szef działu wydawniczego w Bigben Interactive:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wzbogacić ofertę Epic Games Store o różnorodne unikalne gry z naszego katalogu. Nasza najnowsza oferta składa się z trzech gier, które bardzo się od siebie różnią: Bee Simulator, wspaniała gra rodzinna; Paranoia: Happiness is Mandatory, taktyczny RPG pełen mrocznego humoru; i WRC 8, oficjalna symulacja Rajdowych Mistrzostw FIA, która będzie również pierwszą grą rajdową dostępną w Epic Games Store.”

O samej decyzji na ten temat wypowiedział się także Konrad Mroczek, czyli szef VARSAV Game Studios:

„Cieszymy się z bardzo dobrych relacji biznesowych, jakie udało się nawiązać z Epic Games. Dzięki współpracy z wydawcą Bigben Interactive mamy przyjemność poinformować o podpisaniu czasowej umowy na wyłączność w Epic Games Store, która w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe spółki. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na licencję na korzystanie z silnika Unreal Engine 4 na dedykowanych, korzystnych dla Spółki warunkach. Przed nami intensywny okres promocji i sprzedaży gry Bee Simulator.”

Czy to dobra decyzja?

Samo Epic Store wywołuje niemałe zamieszanie na rynku, bo co jakiś czas ogłaszana jest decyzja, że któryś z tytułów trafia tam na wyłączność. Społeczność zebrana wokół Steam nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw, bo muszą zakładać kolejne konto na kolejnej platformie. Jednak Bee Simulator na Epic Store faktycznie może przełożyć się na lepsze wyniki finansowe firmy. Platforma rozwija się coraz bardziej i widać, że ma do zaoferowania już całkiem sporo. Wprawdzie daleko jej do popularności rozwiązania od Valve, ale w przyszłości może się to zmienić.

Premiera Bee Simulator przewidziana została na 14 listopada tego roku i oprócz wersji na PC, gra pojawi się także na konsolach Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch.

Nowe gry, konsole oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: VARSAV Game Studios informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment