You are here
Beyond Dwie dusze na PC – wszystko, co musisz wiedzieć o grze Gry pc 

Beyond Dwie dusze na PC – wszystko, co musisz wiedzieć o grze

Ofensywa na komputery osobiste od Quantic Dream trwa w najlepsze. Najpierw gracze dostali możliwość zapoznania się z Heavy Rain, a teraz przyszła pora na Beyond Dwie dusze na PC. Czy jest sens w wypuszczaniu produkcji ponownie na rynek po kilku latach od premiery? Cóż, wydaje się, że tak, bo tym razem trafia po raz pierwszy na nową platformę. Czy jednak coś w niej zostało zmienione?

Beyond Dwie dusze na PC
Fot. Epic Store / Quantic Dream

Produkcje, które opierają się w dużej mierze na śledzeniu poczynań głównego bohatera, mają oddane grono swoich wielbicieli. Przykładem takiego tytułu jest właśnie opisane wyżej Heavy Rain, gdzie razem z protagonistą, gracze próbowali rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw oraz złapać groźnego przestępcę. Gra stała się niemal kultowa, choć oczywiście miała także swoje minusy. Ostatnio pojawiła się na komputery osobiste, a to za sprawą Epic Store Games. Dziś możemy spróbować kolejnego tytułu od Quantic Dream.

Beyond Dwie dusze na PC

Quantic Dream zdążyło wyrobić sobie „markę” wśród graczy i konsekwentnie rozwija swoje portfolio, choć w określonym od początku stylu. Heavy Rain było „przygrywką”, gdzie gracz głównie obserwował akcje na ekranie, a w kluczowych momentach, mógł wybierać określoną dla siebie drogę. Beyond było rozwinięciem tego konceptu, ale dawało graczom trochę więcej możliwości, a przy tym było bardziej wciągające oraz angażujące. Ostatnia produkcja od Quantic Dream, czyli Detriot Become human, wyniosło sprawdzoną formułę na jeszcze wyższy poziom. Nie dziwne więc, że skupione do tej pory na konsolach studio, postanowiło wypuszczać swoje tytuły także na komputery osobiste.

Czy Beyond Dwie dusze na PC jest jednak warte spróbowania po tylu latach od premiery? Zdecydowanie tak, bo choć faktycznie po raz pierwszy grę zobaczyliśmy jeszcze na PlayStation 3 w 2013 roku, to fabuła się nie zestarzała. Owszem, oprawa graficzna może odrobinę razić, ale także „zasługa” stylu, jaki firma obrała na tworzenie swoich gier. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy Beyond Dwie dusze na PC nam przypasuje, to firma przygotowała bezpłatną wersję demonstracyjną, którą można ściągnąć z Epic Store Games. Zresztą, produkcje Quantic Dream na PC są na platformie na wyłączność, więc jeżeli ktoś chce je sprawdzić, nie ma wyjścia i powinien założyć tam konto.

Fabuła oraz wymagania sprzętowe

O czym opowiada fabuła produkcji? Tym razem akcja jest o wiele bardziej skupiona na rzeczach, związanych z elementami paranormalnymi. Tak o produkcji możemy przeczytać na stronie Epic Store:

„Beyond: Two Souls™ to wyjątkowy thriller psychologiczny z wielkimi gwiazdami hollywoodzkimi – Ellen PAGE i Willemem DAFOE – w rolach głównych. Odbądź emocjonującą podróż po świecie, wcielając się w niezwykłą postać Jodie Holmes. Jodie od dziecka ma więź z tajemniczym bytem o niewyobrażalnej mocy. Twoje działania zadecydują o losach dziewczyny, która w poszukiwaniu prawdy o samej sobie będzie musiała stawić czoło niesamowitym wyzwaniom i niebezpieczeństwom, a także zmierzyć się z dotkliwymi stratami.”

A co z wymaganiami sprzętowymi, czyli czymś, czym nie musieli przejmować się posiadacze konsol? Nie jest źle, bo minimalne wymagania prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)   
  • Procesor: i5-4430 3,0 GHz lub równoważny   
  • Pamięć RAM: 4 GB   
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7870 2 GB   
  • DirectX: 11

Zalecane wymagania sprzętowe to:

  • Procesor: i5-6600K 3,5 GHz lub równoważny
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB lub AMD Radeon R9 390 4 GB
  • DirectX: 11

Produkcja kosztuje 69 złotych i możecie ją kupić wchodząc pod TEN ADRES. Spróbujecie?

PC-ty oraz laptopy do gier, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Epic Store Games / Quantic Dream / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment