Yongnuo

Bezlusterkowiec Yongnuo z Androidem i obsługą obiektywów Canon

Yongnuo to producent, w ofercie którego znajdziemy urządzenia i akcesoria fotograficzne takie jak obiektywy czy lampy błyskowe. Firma zapragnęła jednak wejścia w świat aparatów oraz smartfonów. W zasadzie ciężko określić, do którego model YN450 powinien należeć.

Yongnuo

Dla wielu Yongnuo może wydawać się producentem znikąd. Ja po doświadczeniach z dwoma różnymi szkłami sygnowanymi wspomnianą marką, muszę przyznać, że choć były to jedynie chińskie odpowiedniki obiektywów Canona, sprzęt radził sobie lepiej niż dobrze. Przeglądając opinię testerów, zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem w mojej ocenie osamotniony. Nie do końca przekonuje mnie jednak najnowszy pomysł firmy, która zamierza wydać na rynek bezlusterkowy aparat z Androidem oraz wymienną optyką.

Yongnuo i hybryda aparatu ze smartfonem

Czym dokładnie miałby być YN450? W teorii będzie to tak zwany aparat belusterkowy o całkiem kompaktowych wymiarach. Matryca 16 Mpix, obsługa plików RAW oraz 8 Mpix kamerka do selfie to nie wszystko, co zaoferuje rzeczony sprzęt. Konstrukcja obsłuży nagrywanie wideo 4K, doświetli scenę diodą LED oraz zapewni energię dzięki akumulatorowi 4000 mAh. Zdjęcia będziemy mogli podglądać na 5-calowym ekranie o rozdzielczości LCD. Brzmi w porządku, szczególnie jeśli dodamy do tego możliwość wymiany optyki zgodnej z systemem Canon. Problemowy może okazać się system, który zarządza aparatem Yongnuo.

Yongnuo

NY450 będzie pracować pod kontrolą Androida 7.1. W teorii fakt ten może zachęcić wielu fanów do zakupu urządzenia, ale nie jestem przekonany, czy hybryda aparatu ze smartfonem będzie pomysłem trafionym. Zielony robot ma do siebie to, że nie zawsze działa idealne, o wysypujących się programach i procesach nie wspominając. O ile w przypadku największych producentów liczba bugów jest niewielka, o tyle wątpię w to, że Yongnuo uda się stworzyć bezproblemowy soft. Mogę się mylić, dlatego, jeśli tylko pojawi się takowa możliwość, będę chciał przetestować rozwiązania naszych chińskich przyjaciół.

Jeśli szukacie fotograficznych smartfonów, sprawdźcie ofertę naszego sklepu internetowego.

Źródło: 9to5Google, Petapixel

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...