Bezprzewodowe ładowanie od Intela!

Intel już niedługo zaprezentuje nowe metody ładowania – tym razem bezprzewodowo. Będzie to autorska technologia (o której było już słychać około 6 lat temu) ładująca urządzenia bezprzewodowo – prezentacja najpewniej nastąpi za około pół roku.

Rozwiązanie znajdzie zastosowanie wśród nowych modeli, choć póki co nie wiadomo jakich. Pewne jest za to, że kilka modeli obsługujących tę technologię przeszło już niezbędne testy certyfikacyjne i będą się mogły one pojawić w przyszłym roku na ogólnodostępnym rynku.

Co ciekawe, amerykański gigant branży informatycznej jest członkiem organizacji Alliance for Wireless Power, która stosuje technologię rezonansu magnetycznego, więc całkiem możliwe, że takim rozwiązaniem uraczy nas firma Intel. Ze spółką współpracują tacy producenci jak Samsung, Qualcomm czy Asus. Sojusz jest odpowiedzią na działania Wireless Power Consortium, które propaguje ładowanie indukcyjne (Qi).

W tym momencie nieznane są szczegóły i możliwości ładowania bezprzewodowego, wszystko jest owiane tajemnicą – choć jak przypuszczam do czasu. Niektórzy twierdzą, że technologia Intela może być powszechną techniką ładowania już od 2017 roku. Jak będzie naprawdę? Czas pokaże.
Źródło: Intel

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...