Jolla-tablet-2

Jolla prezentuje swoje nowe dzieło – tablet

Dopiero co mogliśmy się zachwycać nowym tabletem N1 od Nokii, wczoraj jej współpracownicy zaprezentowali nam nowe urządzenie od Jolla. Wielka tajemnica z Twittera się wyjaśniła, tym razem nie jest to Smartfon.

Jolla-tablet-2

Fińskie przedsiębiorstwo Jolla przedstawiło światu swoje nowe dziecko, nie jest to telefon jak poprzednio, twórcy postanowili iść śladami dawnych współpracowników z Nokii, wydając tablet.

Planowo urządzenie ma kosztować do 200 USD, przy swoich parametrach wyświetlacza o przekątnej 7.85 cala i rozdzielczości 2048x 1536. Jedną z zalet jest dostępny slot kart pamięci micro sd do 32 gb, czego brakuje nam w Nokii N1. Producenci póki co nie wspomnieli ani słowem o wersji 3G/4G, najwidoczniej jeszcze nie przyszedł na to czas. Spójrzcie niżej jak tablet prezentuje się na tle swoich konkurentów.

20141118091830-comparison-table

Wraz z nowym urządzeniem, powstała również aktualizacja do wcześniej nam znanego otwartego systemu Sailfish OS do wersji 2.0. Nowa wersja systemu oferuje także nowe funkcje Ambiences oraz Events – łatwiejsza zmiana kompozycji systemu i gromadzenie wszystkich wiadomości, wpisów w jednym miejscu. Użytkownicy mobilnych urządzeń już dawno domagali się nowych systemów operacyjnych. Jedną z zalet Systemu jest wsparcie do obsługi aplikacji z Android’a, jednak bez obsługi sklepu Google Play.

Urządzenie całkowicie zostało zaprojektowane w Finlandii. Jolla planowo ma wkroczyć na rynek w Maju przyszłego roku. Do tego czasu projekt ma być bez przerwy udoskonalany, żeby w finalnej wersji zadowalał szersze grono klientów. Mnie już się podoba.

http://www.youtube.com/watch?v=jBQdfcLhts8

Źródła: Indiegogo Jolla

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...