Bezramkowy iPhone 8

Bezramkowy iPhone 8 wygląda obłędnie (grafiki koncepcyjne)

W serwisie iDropNews pojawiły się grafiki pokazujące, jak Apple mogłoby wykorzystać marnowaną dotychczas przestrzeń. Czy bezramkowy iPhone 8 będzie, choć zbliżony do konceptu Benjamina Geskina?

Bezramkowy iPhone 8

iPhone’y od zawsze wzbudzały zainteresowanie sieciowej (i nie tylko) społeczności. Nic dziwnego, że wraz ze zbliżającą się premierą kolejnego modelu, w sieci pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji z nim związanych. Te przybliżają nam to, jak może wyglądać oraz działać nowe “jabłuszko”. Niektórzy idą jednak dalej i próbują zebrać przecieki i doniesienia w jedną konkretną pracę ukazującą koncepcyjną wizję konstrukcji oraz interfejsu iPhone’a. Tak właśnie powstał projekt pokazujący, jak może wyglądać nadchodzący sprzęt Apple.

BEZRAMKOWY IPHONE 8 — WIZJA BENJAMINA GESKINA

O nadchodzącym urządzeniu sygnowanym marką Apple wiemy tak naprawdę niewiele. W zasadzie wszystkie dostępne informacje opierają się na przeciekach i innych nieoficjalnych doniesieniach, których wiarygodność jest zróżnicowana. Najbardziej prawdopodobne (co potwierdzają zaufane źródła) jest to, że w iPhone 8 ramki okalające ekran zostaną zredukowane do niezbędnego dla utrzymania sztywności konstrukcji minimum. Co z pozostałą powierzchnią? Ta zostanie zagospodarowana w możliwie najefektywniejszy sposób. Do rzeczy.

Bezramkowy iPhone 8 miałby cechować się dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 5,8-cala. Co ciekawe “typową” przestrzenią roboczą byłaby tylko 5,15-calowa jego część. Pozostała przestrzeń w myśl konceptu zostałaby przeznaczona na specjalny również dotykowy panel będący czymś w rodzaju rozszerzonego menu kontekstowego. 0.85-cala jako ficzer wzorowany na Touch Bar znanym z Apple MacBooków Pro?

Jestem za. Skoro rozwiązanie sprawdziło się w przypadku komputerów przenośnych, jestem więcej niż pewny, że sprawdzi się również w przypadku smartfonów. W zasadzie nie będzie to czymś zupełnie nowym, gdyż “dodatkowe” ekrany są już montowane w telefonach z Androidem. Funkcjonalność tegoż elementu w Zielonym Robocie jest niestety wątpliwa. Właściwie możemy traktować go jedynie jako dodatkowe źródło informacji. W iOS może prezentować się to o wiele ciekawiej.

Przykłady zastosowania

Przyjrzyjcie się uważnie udostępnionym przez serwis idropnews grafikom, a bez problemu dostrzeżecie co najmniej kilka zastosowań opisywanego dodatkowego panelu.

Bezramkowy iPhone 8

  • Odblokowywanie ekranu poprzez skaner odcisków palca umieszczony pod taflą szkła
  • Odbieranie tudzież odrzucanie połączeń przychodzących (wiadomość zwrotna, przypomnienie o połączeniu)
  • Zarządzanie odtwarzaczem muzyki (przełączanie się pomiędzy utworami, wstrzymywanie odtwarzania oraz prezentacja aktualne odtwarzanej piosenki)
  • Dodatkowe “podręczne” menu dla przeglądarki internetowej Safari
  • Zaawansowana edycja zdjęć (dodatkowe suwaki pozwalające na dokładną manipulacje ustawieniami, takimi jak ekspozycja)

Przyznam, że sam chciałbym zobaczyć powyższe rozwiązania w swoim smartfonie. Ograniczenie ramek, zwiększenie rzeczywistej powierzchni roboczej oraz usprawnienie w nawigacji — to zapowiada się więcej niż dobrze i byłbym naprawdę zadowolony z sytuacji, w której Apple stworzyłoby podobny projekt.

Wizja a rzeczywistość

Musimy wziąć jednak pod uwagę jedno — zaprezentowane grafiki są grafikami koncepcyjnymi, a więc mogą w znaczącym stopniu odbiegać od tego, co zamierza stworzyć Apple.

Czy bezramkowy iPhone 8 w kwestii wyglądu będzie, choć zbliżony do tworu Benjamina Geskina? Miejmy nadzieję, że tak.

Źródło: idropnews

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...