Instant Games

Instant Games, czyli gry w Messengerze dla wszystkich

Facebook postanowił rozszerzyć dostępność Instant Games na platformie Messenger. Od teraz z szybkich gier skorzystają wszyscy użytkownicy tegoż komunikatora.

Instant Games

Idea szybkich rozgrywek w proste gry nie przemawiała do mnie nigdy. Wdrożenie do nich elementów społecznościowych również nie wywołało u mnie praktycznie żadnych reakcji. Tego typu wirtualna rozrywka zwyczajnie nie jest w moim guście. Nie mniej jednak istnieją setki tysięcy osób, dla których jest to zabawa wręcz genialna i właśnie dla takich graczy Facebook przygotował Instant Games.

Początkowo podchodzono do sprawy ostrożnie, udostępniając rzeczony element w Messengerze dla użytkowników z USA. Najwyraźniej “testy” przebiegły pomyślnie, gdyż funkcja jest już na etapie globalnego wdrażania.

Instant Games — definicja

Czym są rzeczone Instant Games? To proste niewymagające większej uwagi produkcje z segmentu growego, które mają dostarczać rozrywki użytkownikom komunikatora Messenger.

Sama idea wydaje się sensowna. Każda dodatkowa metoda interakcji pomiędzy użytkownikami Facebooka tudzież Messengera może przyczyniać się do wzrostu zarobków. Nie bezpośrednio, ale jednak. Wszak to właśnie ze względu na wspomniane możliwości interakcji z innymi użytkownikami cenimy przeróżne platformy społecznościowe. Komunikacja tekstowa, emoji, zdjęcia, filmiki, rozmowy wideo, reakcje, a nawet GIFy — wszytko to już było i jakby nie patrzeć lekko przejadło się większości użytkowników. Pora na coś nowego. Tym czymś może być mini platforma growa wbudowana w Messengera, pozwalająca na prowadzenie krótkich rozgrywek pomiędzy użytkownikami. Brzmi śmiesznie, ale userzy sprzętu mobilnego naprawdę doceniają tego typu rozrywkę.

Opublikowany przez Messenger na 1 maja 2017

Messenger puchnie

Tytułowy komunikator jest jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą aplikacją w moim smartfonie. To za jego pomocą kontaktuje się ze znajomymi, współpracownikami, a nawet nawiązuję relacje z przedstawicielami przeróżnych marek. Początkowo prostota i wygoda produktu wprost zachwycała i zachęcała do jego wykorzystywania. Po wprowadzeniu poszczególnych ficzerów oraz dziesiątek niezwykle “potrzebnych” funkcji, w apce zapanował bałagan. O czytelnym interfejsie możemy dzisiaj co najwyżej pomarzyć.

Program po brzegi wyładowany jest elementami, które krzyczą do nas “użyj mnie”. Nastolatkowie z pewnością cieszą się na każdy nowy ficzer, ale osoby takie jak ja, szukające sprawnego narzędzia do komunikacji łapią się za głowę. Alternatyw nie brak, ale żadna nie może pochwalić się bogatą bazą użytkowników. W zasadzie tylko to powstrzymuje mnie przed ucieczką od Messengera. Niestety, Facebook nie zamierza zawracać sobie głowy prośbami userów mnie podobnych. Udowadnia to implementacja kolejnego niezwykle potrzebnego dodatku w postaci Instant Games.

Kiedy i dla kogo?

Proces wdrażania Instant Games do aplikacji Messenger dla systemów Android oraz iOS dopiero się rozpoczął i potrwa co najmniej kilka tygodni. Zważając na liczbę 1,2 mld aktywnych userów komunikatora, jest to czas, jak najbardziej akceptowalny.

Obawiam się tylko jednego. Boom na gry na serwisie Facebook spowodował wysyp zaproszeń od znajomych, którzy koniecznie chcieli nas zachęcić do wzięcia udziału w rozgrywce. Czuje, że z Instant Games może być podobnie, co może wpłynąć negatywnie na komfort pracy oraz ogólnego użytkowania komunikatora. Obecne słysząc dźwięk nadejścia wiadomości, wiem, że ktoś chce się ze mną skontaktować. Zazwyczaj ktoś “ważny”, gdyż gros kontaktów zwyczajnie wyciszam. Niebawem wspomniany dźwięk może zwiastować zaproszenie go gry, czemu mówię stanowcze NIE.

Źródło: GSMArena, Newsroom Facebook

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...