Bill Gates

Bill Gates przesiadł się na Androida. Nie, nie iOS

Założyciel Microsoftu wbił ostatni gwóźdź do trumny, w której spocznie Windows Phone, a w zasadzie to jego najnowsza wersja Windows 10 Mobile. Bill Gates w wywiadzie dla Fox News, zapytany o urządzenie, z jakiego aktualne korzysta, wyjaśnił, że najlepiej współpracuje mu się z “Androidem” wyposażonym w usługi giganta z Redmond.

Bill Gates

Z mobilnymi okienkami wiążą mnie wspomnienia. Mnóstwo wspomnień, gdyż swojego czasu porzuciłem na rzecz smartfona z Windows Phone 8 model Galaxy Nexus od Samsunga. Dziś z perspektywy czasu wiem już, że było to wielkim błędem, ale najwyraźniej musiałem przekonać się o tym sam. Kiedy zorientowałem się, że migracja na konkurencyjną nową platformę nie jest pomysłem trafionym? Mniej więcej pół roku po przesiadce, kiedy to zaobserwowałem, że braki w aplikacjach najprawdopodobniej nie zostaną przez niezainteresowanych platformą deweloperów załatane. Dodatkowym bodźcem było samo podejście Microsoftu, który traktował mobilne okienka po macoszemu, skupiając się na rozwoju usług dedykowanych korporacjom. Fakt, w odniesieniu do klienta indywidualnego liczył się również desktop, czyli Windows 10, ale my rozmawiamy dziś o wersji mobile, z której postanowiłem w związku z powyższym uciec. Słowa założyciela Microsoftu, które dziś (po kilku latach) usłyszałem, utwierdzają mnie w przekonaniu o słuszności swojej decyzji.

Bill Gates porzucił mobilnego Windowsa

Jak mogliście przeczytać we wstępie, Bill Gates podczas wywiadu udzielanego Fox News, odpowiedział na pytanie prowadzącego, który chciał wiedzieć z jakiego smartfona korzysta obecnie założyciel Microsoftu. Ten odpowiedział, że jego podstawowym smartfonem jest słuchawka pracująca pod kontrolą Androida, na której to zainstalowana jest spora liczba aplikacji klienckich usług Microsoftu. Jakże mogłoby być inaczej. Wszak już samo wykorzystywanie konkurencyjnej platformy zakrawa na nietakt. Istotne jest tutaj również to, że Gates nie podał nazwy konkretnego modelu, nie zdradzając przy tym producenta odpowiedzialnego za jego produkcję. W sieci mówi się o tym, że Bill Gates trzyma w kieszeni Samsunga Galaxy S8, co wydaje się niezwykle prawdopodobne, zwłaszcza że model występuje również w opcji Microsoft Edition, a więc takiej, która już na starcie wyposażona jest w sporą grupę apek giganta.

Nie zależnie od powodów wyboru Androida, fakt pozostaje faktem i porzucenie forsowanej latami przez Microsoft platformy Windows 10 Mobile budzi niesmak. W zasadzie pokazuje to tylko, że system ten nie ma już jakichkolwiek szans w starciu z konkurencją, zaś użytkownicy smartfonów weń wyposażonych mogą zacząć rozglądać się za innymi modelami. Nie mniej można zastanawiać się nad tym, dlaczego Bill Gates nie zdecydował się na przesiadkę na iPhone’a z iOS.

Nie, nie iPhone

Z rozmowy z Fox News dowiedzieliśmy się także, że Bill Gates nie chce korzystać z produktu Apple — iPhone’a. Niestety były prezes Microsoftu nie zdradza, co stoi za wspomnianym przekonaniem. iOS, podobnie jak Android jest wytworem konkurencji i podobnie jak zielony robot, system Apple również otrzymał potężne portfolio kompatybilnych aplikacji Microsoftu. Przyczyny szukałbym nie tyle w braku rozwiązań co w bogatych możliwościach konfiguracji Androida oraz jego niewyobrażalnej popularności. Mobilna platforma od Google króluje w statystykach i choć jestem pewny, że iOS nie zniknie ona z rynku jeszcze wiele lat, korona należy do systemu giganta z Mountain View.

Źródło: CNBC, YouTube

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....