Gmail

Nowy Gmail w drodze. Jakie zmiany?

Gmail podobnie jak Kalendarz Google wygląda już nieco przestarzale. Mam tu na myśli oczywiście webową wersję usługi, której interfejs nijak ma się do tego prezentowanego na urządzeniach mobilnych. Na szczęście idą zmiany. Te będą widoczne u pierwszych użytkowników jeszcze w tym roku, a uściślając — w jego czwartym kwartale.

Gmail

Gmail jest moją podstawową usługą pocztową, przez którą przechodzi lwia część istotnej dla mnie korespondencji. Firmowa poczta email obsługiwana jest (u mnie) przez aplikacje klienckie dla macOS oraz iOS. Jako że wspomniany kanał komunikacji drogą elektroniczną jest przeze mnie wykorzystywany kilkanaście do kilkudziesięciu razy w tygodniu, ponad wygląd interfejsu przedkładam sobie wygodę i funkcjonalność. Dawno już porzuciłem nadzieję na to, że Google pójdzie po rozum do głowy i uatrakcyjni wizualną stronę swojego webowego serwisu pocztowego. Okazuje się jednak, że gigant z Mountain View szykuje dla swoich fanów solidną porcję nowości związanych z pocztą oraz kalendarzem.

Gmail w nowych szatach

Redaktorzy AndroidPolice skomentowali relację z NEXT Live EMEA 2017 G Suite, dzięki czemu dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów o nadchodzących zmianach mających dotknąć usługi giganta z Mountain View. Jak się zapewne domyślacie, chodzi o Gmail oraz Kalendarz Google. O odświeżeniu wizualnym drugiej ze wspomnianych usług pisaliśmy kilka tygodni temu i niestety nie możemy podzielić się z wami kolejnymi danymi dotyczącymi usługi. Co innego Gmail…

Pierwsze, co rzuci się w oczy użytkownikom korzystającym z najnowszej (nadchodzącej) wersji webowego klienta pocztowego to nowy interfejs. Ten, został zaprojektowany zgodnie z Material Design. Czym jest MD? To zbiór wytycznych związanych z graficzną stroną interfejsu, która została stworzona przez Google. Swoją drogą, zabawne jest to, że sam twórca Material Design w przypadku wielu usług nie korzysta z zaprojektowanych przez siebie wytycznych. Wyczuwam hipokryzję, ale, jako że jestem zadowolonym użytkownikiem wielu części składowych ekosystemu Google’a, nie będę narzekał. Wróćmy do opisu interfejsu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1856&v=qcJt0ei8urQ

Ten porzuci dominujące dziś szare barwy, zastępując je przyjaznymi dla oka kolorami, którymi oznaczone są poszczególne elementy. Musze przyznać, że na grafikach poglądowych prezentuje się do naprawdę ciekawie. Z tych samych grafik dowiadujemy się też tego, jak będzie wyglądać odświeżony system zarządzania pocztą.

Segregacja rodem z Google Inbox?

Grafiki, które umieściłem we wpisie zdradzają, że Gmail zostanie wzbogacony o funkcję smart reply, który krótkich inteligentnych odpowiedzi, ale to nie wszystko, co zaoferuje nowa odsłona klienta pocztowego. Podobnie, jak w równolegle rozwijanym przez Google Inboxie, tak i tutaj pojawiła się możliwość segregowania wpisów w predefiniowane kategorie oraz opcja pozwalająca na odkładanie wiadomości “na później”.

Muszę przyznać, że nie do końca wiem, jak odnosić się do nadchodzących nowości. Gdyż z jednej strony cieszę się każdą nową opcją, z drugiej chciałbym zachować transparentność i prostotę wykorzystywanego przez siebie narzędzia. Właśnie dlatego mam mieszane uczucia co do przyszłej funkcjonalności usługi Gmail. Aby w pełni ocenić przydatność ficzerów, musiałbym je najpierw przetestować. Nie mnie, sam wygląd prezentuje się zachęcająco i jestem przekonany, że przypadnie mi do gustu. W połączeniu z odświeżonym Kalendarzem Google mogą stanowić solidny zestaw narzędzi.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....