Biurko dla gracza, czyli więcej niż kawałek sklejki
Masz wypasiony sprzęt, który świeci się jak niebo w sylwestrową noc? A może masz urządzenie, którego moc mogłaby zawstydzić pracowników NASA? Owszem, to bardzo ważne, co twój PC ma pod maską, ale równie ważne jest to, na czym pracujemy. Czy biurko dla graczy to tylko wymysł producentów, czy też może konieczność?
Może się wydawać, że coś takiego, jak biurko, jest najmniej istotnym elementem wyposażenia gracza. Wszak o wiele ważniejszy wydaje się sprzęt, na którym gramy czy też fotel dla gracza. I tak, wszystko powyższe jest niezmiernie istotne, ale nie powinniśmy zapominać także o biurku. Przestrzeń wokół niego również ma znaczenie, bo inaczej cała przyjemność z grania, może zmienić się w koszmar. Jak więc wybrać biurko dla gracza i na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Biurko dla gracza
Zanim przejdziemy do meritum, warto zaznaczyć pewną rzecz. Nie w każdym domu biurka dla gracza może się zmieści, a przynajmniej nie takie najbardziej… wykręcone. Owszem, zwykłe biurka także mogą nadawać się dla amatorów elektronicznej rozrywki, ale jeżeli zdecydujemy się na takie profesjonalne, warto wziąć pod uwagę cały wystrój pomieszczenia. Nasz życiowy partner może nie być zadowolony, kiedy wprowadzimy do mieszkania nowy element, który będzie odstawał od tego, co już w nim jest. I co ważniejsze, będzie się też dość mocno wyróżniał.
Przy wyborze odpowiedniego biurka do pracy lub gier, powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą. W końcu będziemy spędzali przy nim długie godziny i lepiej, żeby były one przyjemnie. Na co więc zwrócić uwagę? Zacznijmy od wymiarów, bo te są najistotniejsze. Jeżeli chodzi o wysokość, to ta jest zazwyczaj standardowa i wynosi około 76 centymetrów. Istnieją jednak biurka, które zaprojektowano w innym sposób, a dzięki specjalnym nogom, potrafią one podnieść blat na zadaną przez użytkownika wysokość. Takie rozwiązania często sprawdzają się w biurach, gdzie praca na stojąco daje wytchnienie obolałym plecom. Oczywiście do gier także się sprawdzą, choć mogą nie dawać już takiej stabilności, jakiej byśmy oczekiwali. Szczególnie wtedy, kiedy maksymalnie podniesiemy je do góry.
Szerokość biurka dla gracza jest jednym z najistotniejszych elementów, bo przestrzeń może mieć znacznie podczas emocjonującego meczu. 90 centymetrów to minimum, poniżej którego nie powinniśmy nawet szukać. Jeżeli zaś chodzi o głębokość, to optymalne wydaje się tutaj 80 centymetrów. Przy takiej konfiguracji bez trudu na blacie umieścimy zarówno monitor, jak i zestaw głośników oraz klawiaturę z myszką. I co więcej, zostanie nam jeszcze sporo miejsca.
Dodatkowe korzyści
Jednak biurko dla graczy to nie tylko wymiar. Wspomnieliśmy już o projekcie, który pozwala podnosić blat. Ten powinien być wygodny i stabilny. Jeżeli mamy odpowiednią ilość miejsca w domu, możemy zainwestować w model narożny. Dzięki temu zyskamy dużo przestrzeni, choć i tak sama rozgrywka będzie prowadzona tylko przy jednym z blatów. Za to na drugim możemy zorganizować miejsce tak, by stanowiło ono przestrzeń do pracy i w ten sposób jeden mebel będzie pełnił podwójną funkcję.
A teraz przejdźmy do biurek, które są najbardziej wykręcone. Takich, które już z daleka „mówią”, że są sprzętem dla zapalonych graczy. Chodzi oczywiście o modele stworzone stricte pod elektroniczną rozgrywkę. Zarówno w formie projektu oraz funkcjonalności, jaki i także samego designu. Nikt przecież nie powiedział, że biurko dla gracza ma być nudne czy szare. Jeżeli zależy nam na tym, by mocno podkreślić nasz związek z branżą gier, powinniśmy zdecydować się na coś absolutnie wyjątkowego.
Jakiś czas temu na rynku pojawiło się biurko dla graczy E-Blue, które z miejsca stało się hitem sprzedażowym. Patrząc na jego zdjęcia i właściwości, wiemy dlaczego. Futurystyczny wygląd nie jest tylko elementem projektu, ale także ma swoją funkcjonalność. Stabilność blatu ma gwarantować podstawa w kształt litery U, a ta dodatkowo spięta jest dodatkową belką. Ta belka ma dawać wygodne podparcie pod nogi. To miłe i pożyteczne rozwiązanie, bo przecież biurko powinno być ergonomiczne i nie powodować u graczy dodatkowej frustracji.
Kolory biurek
Wspomniany model ma także dość unikatową możliwość podświetlania niektórych elementów i to za pomocą… pilota. To dzięki zamontowanym w blacie światłom LED i różnym programom, które dają możliwość graczom na to, by jeszcze mocniej podkreślić to, do czego mebel ma służyć. Oczywiście sam fakt, że wykorzystano w konstrukcji światła LED nie czyni z E-Blue typowego biurka dla graczy, ale już dodatkowa, satynowa powierzchnia, by lepiej odczytywać sensory myszy, już tak. Dodatkowo na bokach blatu znajdują się podwyższenia, które mają zapobiegać nieumyślnemu strąceniu czegoś na ziemię.
Sam deign jest mocno kosmiczny i nawiązuje do elementów z gier wideo. Jeżeli to dla was za mało, by stwierdzić, że tak powinno wyglądać biurko dla graczy, to już sami nie wiemy, co innego spełniłoby oczekiwania. A ile może kosztować taki mebel. Ceny biurek są oczywiście różne, bo i bez większego trudu znajdziemy zwykłe oraz nieskomplikowane za około 300-400 złotych. Te bardziej zaawansowane to już większy wydatek, ale mamy przynajmniej pewność, że gramy na sprzęcie, odpowiednio zaprojektowanym pod tą właśnie czynność. I dobrze, jeżeli ten sprzęt będzie się odrobinę wyróżniał.
Po komputery oraz monitory dla graczy, zapraszamy pod ten adres internetowy, gdzie znajdziecie również biurko dla graczy.
Źródło fot.: E-Bluegaming / Auroza