Bixby Voice

Bixby Voice od Samsunga także dla Polski

Dziś po raz drugi poruszam temat asystentów głosowych dostępnych w smartfonach, ale mam ku temu solidne powody. Okazuje się bowiem, że Samsung ogłosił dzisiaj globalną dostępność Bixby Voice, czyli jednego z najważniejszych ficzerów w Galaxy S8 i Galaxy S8+. Dobra wiadomość jest taka, że na liście państw, na których będzie działać Bixby, znalazła się Polska. Mam też złą wiadomość.

Bixby Voice

Wraz z premierą ostatnich flagowców południowokoreańskiego producenta portfolio usług Samsunga wzbogaciło się o kolejną nowość — asystenta Bixby. Problem w tym, że jego najważniejsza cześć, Bixby Voice działała jedynie na terenie USA oraz Korei Południowej. Taka sytuacja utrzymywała się aż do dziś, kiedy to firma postanowiła ogłosić globalną dostępność BV. Kto jako pierwszy będzie miał szansę skorzystać z rozwiązania?

Bixby Voice trafia do użytkowników w 200 państwach

Proces aktualizacji aplikacji Bixby wystartował. Naturalnie nie trafi ona w jednakowym czasie do wszystkich, gdyż proces rozsyłania update’u przebiega falowo. Finalnie Bixby Voice będzie działać w zasadzie na całym świecie, choć dostępność języków, jak nie trudno zgadnąć nie maluje się aż tak kolorowo. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, szczególnie że asystenci głosowi obecni na rynku od dawna również nie radzą sobie w tej kwestii zbyt dobrze. Nie mniej, sam fakt rozszerzenia dostępności usługi powinien cieszyć wszystkich użytkowników flagowych Samsungów.

Pierwszeństwo w kwestii aktualizacji Bixby Voice mają  mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Australii oraz Kanady, ale update pojawi się również w innych krajach. Niestety, nie znamy dokładnej daty polskiej premiery, gdyż nie wiedzieć czemu producent nie chce się nią oficjalnie pochwalić. Kto wie, może nie będziemy musieli czekać na uaktualnienie miesiącami, może jest to wyłącznie kwestią dni. Oby, choć warto w tym miejscu zaznaczyć, że Bixby Voice komunikuje się z użytkownikiem wyłącznie w językach angielskim i koreańskim.

Możliwości asystenta

Wielu z was z pewnością zastanawia się nad możliwościami Bixby Voice, dlatego też postaram się streścić najważniejsze informacje w kilku zdaniach. Jak przystało na asystenta głosowego, Bixby pozwoli nam na dyktowanie wiadomości tekstowych, maili czy statusów w portalach społecznościowych, ale to tylko jedne z wielu możliwości, jakie daje użytkownikowi aplikacja. Za pomocą tytułowego rozwiązania możemy zarządzać większością systemowych ustawień smartfona, co może okazać się przydatne na przykład podczas długiej podróży autem. Ciekawe jest również to, że asystent odpowie nam na zadane mu pytania w sposób możliwie naturalny, co jest możliwe dzięki analizie naszych przyzwyczajeń i historii czynności dokonywanych w systemie.

Użytkowanie Bixby Voice w języku angielskim będzie jednak dla nas Polaków nieco kłopotliwe. Wspominałem o podobnej niedogodności występującej w przypadku Google Assistant. Chodzi o kwestię nazw własnych, których nijak nie da się wymówić (sensownie) w innym języku. Spróbuj zadzwonić do Konstantego Warszawskiego lub do Agnieszki Węszowłowskiej, zrozumiesz, co mam na myśli. Zastanawia mnie tylko, kto poradzi sobie z problemem szybkiej — Google czy Samsung. Z całą moją sympatią do południowokoreańskiego producenta, jestem przekonany, że wyścig wygra gigant z Mountain View.

Źródło: Sammobile

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...