Redmi Note 5A

Xiaomi prezentuje Redmi Note 5A — kolejnego świetnego budżetowca

Xiaomi rozpycha się na rynku, robiąc sobie coraz więcej miejsca. Bezpośrednia konkurencja przestaje mieć jakiekolwiek szanse w starciu z półką cenową, jaką firma stara się władać. Patrząc na urządzenia takie, jak świeżo zaprezentowany Redmi Note 5A można odnieść wrażenie, że Chińczycy nie zamierzają odpuszczać.

Redmi Note 5A

Chińska myśl techniczna jeszcze kilka lat wstecz była synonimem bubla, którego kupno niemal zawsze okazywało się błędem. Dziś, renomowane azjatyckie firmy tworzą sprzęt cechujący się wysoką jakością wykonania oraz oprogramowaniem, na które patrzą z zazdrością nawet użytkownicy topowych Samsungów. Marka Xiaomi dziś jest mocno rozpoznawalna, a co najciekawsze, urządzenia sygnowane logo firmy możemy nabyć po cenach niższych niż te, które oferuje konkurencja. 105 dolarów za solidne urządzenie z sensowną, choć nieprzesadzoną specyfikacją? Owszem…

Redmi Note 5A w trzech wersjach

O tytułowym smartfonie jeszcze przed jego oficjalną premierą wiedzieliśmy całkiem sporo. Jednak dopiero potwierdzona przez producenta specyfikacja techniczna dała nam pełen pogląd na możliwości smartfona, który w zależności od wersji będzie można nabyć za kwoty od 105 do 180 dolarów. Są to naturalnie ceny dotyczące rynku Chińskiego, a co za tym idzie — u nas Redmi Note 5A może kosztować nieco więcej. Ba — jestem przekonany, że będzie nieznacznie, ale jednak droższy. Pytanie, który wariant trafi do naszego kraju. Podejrzewam, że najuboższy. Sprawdźmy go.

Podstawowa wersja Xioami Redmi Note 5A została wyposażona w układ Qualcomm Snapdragon 425, 2 GB RAM oraz 16 GB przestrzeni na dane użytkownika (plus microSD). Ekran IPS o przekątnej 5,5-cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli jest naprawdę jasny, jak na tą półkę cenową (wynosi 450 nitów). Zdjęcia wykonamy całkiem przyjemnym aparatem 16 Mpix ze światłem f/2.0 i sensorem OmniVision. Przednia kamerka do selfie to już jednostka o rozdzielczości 13 Mpix i świetle f/2.2. Naturalnie producent nie zapomniał o zaimplementowaniu w Redmi Note 5A najpotrzebniejszych modułów, a o za tym idzie, specyfikację techniczną dopełniają:

  • Wi-Fi b/g/n
  • Bluetooth 4.2
  • GPS, LTE
  • MicroUSB 2.0
  • Wymiary 53 x 76,2 x 7,7 mm
  • Waga 153 gramy

Urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego dostępnego na smartfony Xiaomi Androida w wersji 7.1.1 Nougat wzbogaconego o autorską i funkcjonalną nakładkę graficzną MIUI 9.

Redmi Note 5A

Wygląd i ceny

Redmi Note 5A prezentuje się ciekawie i przypomina nieco sprzęt sygnowany logiem Apple. Mam tu na myśli głównie plecki urządzenia oraz jego boczne ramki. Front jest już oryginalniejszy i mnie osobiście przypadł do gustu. Smartfony występują w kilku wersjach kolorystycznych, wśród których znajdziemy Champagne Gold, Rose Gold oraz Platinium Silver. Czy barwa obudowy to jedyna różnica pomiędzy różnymi wariantami Redmi Note 5A? Skądże, spójrzcie niżej.

  • Snapdragon 425, 2 GB RAM, 16 GB flash — 105 dolarów, czyli około 380 złotych
  • Snapdragon 435, 3 GB RAM, 32 GB flash — 134 dolary, czyli około 485 złotych
  • Snapdragon 435, 4 GB RAM, 64 GB flash — 180 dolarów, czyli około 650 złotych

Nawet jeśli do wspomnianych cen doliczmy podatki i marże polskich sprzedawców, za najdroższą wersję Redmi Note 5A Prime powinniśmy zapłacić około 900 złotych. Nie wiem jak wy, ale ja uważam to za kwotę śmiesznie niską jak za świetnie wykonane urządzenie o nienagannej specyfikacji technicznej. Czyżby szykował się nam kolejny “hicior” sprzedażowy? Tak sądzę.

Źródło: Gadgedts.ndtv.com

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...