BlackBerry DTEK60 – czym jesteś?

Czyżby marka, która jeszcze przed kilkoma laty, jednoznacznie kojarzyła się z biznesem i poniekąd luksusem, wróci na rynek w chwale? To raczej wątpliwe, ale wygląda na to, że BlackBerry nie ustaje w próbach.

BlackBerry DTEK60

Przyznajcie się sami przed sobą. Czy w ciągu ostatnich miesięcy (lat?), telefon od BlackBerry był waszym pierwszym wyborem, gdy przychodziło do poszukiwań nowego smartfona? Pewnie nie i wina nie leży tutaj w działaniach marketingowych, których na naszym rynku praktycznie nie było. Producent zwyczajnie przespał pewien moment, zagapił się i przestał nadążać za tym, czego potrzebowali nowi klienci. Ich oprogramowanie dalej stanowiło synonim biznesowego podejścia, ale w przypadku, gdy nowe słuchawki oferowały coraz więcej i więcej, BlackBerry przestało oferować cokolwiek.

Siłą BlackBerry zawsze było oprogramowanie. Czy w przypadku modelu DTEK60 (nazwa jest pierwszą rzeczą, którą należałoby zmienić) to wystarczy, by przyciągnąć klientów? To wątpliwe szczególnie, że brakuje słuchawce klasycznej i dobrze znanej klawiatury QWERTY. Bez niej smartfon wygląda jak każdy inny, a tutaj konkurencja nie śpi. Pierwszy render, który przedostał się do sieci pokazuje telefon z oddali i trudno wyrokować na ile jest to prawdziwe oblicze DTEK60.

Ciekawe w słuchawce jest to, że być może doczeka się zaokrąglonych boków wyświetlacza. I to z obu stron! Byłoby to ciekawe rozwiązanie, ale to mało prawdopodobne, żeby przesądziło ono o wyższości BlackBerry nad innymi sprzętami. Szczególnie, że specyfikacja urządzenia nie powala. Nie zrozumcie nas źle – dalej to kawał porządnego smartfona, ale od BlackBerry chcielibyśmy dostać coś naprawdę wyjątkowego. Bo tego typu podzespołów, które znajdą się w DTEK60 znajdziemy bardzo dużo.

Pod maską będzie więc Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Ekran ma mieć przekątną 5,5 cala (1440×2560 px), a akumulator pojemność 3000 mAh. Do tego dochodzi czytnik linii papilarnych, złącze USB typu C oraz dwa mocne aparaty (21 oraz 8 Mpix). Tylko gdzieś po drodze zginęła cała magia. Czekamy na oficjalną zapowiedź.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...