BlackBerry DTEK60 – czym jesteś?

Czyżby marka, która jeszcze przed kilkoma laty, jednoznacznie kojarzyła się z biznesem i poniekąd luksusem, wróci na rynek w chwale? To raczej wątpliwe, ale wygląda na to, że BlackBerry nie ustaje w próbach.

BlackBerry DTEK60

Przyznajcie się sami przed sobą. Czy w ciągu ostatnich miesięcy (lat?), telefon od BlackBerry był waszym pierwszym wyborem, gdy przychodziło do poszukiwań nowego smartfona? Pewnie nie i wina nie leży tutaj w działaniach marketingowych, których na naszym rynku praktycznie nie było. Producent zwyczajnie przespał pewien moment, zagapił się i przestał nadążać za tym, czego potrzebowali nowi klienci. Ich oprogramowanie dalej stanowiło synonim biznesowego podejścia, ale w przypadku, gdy nowe słuchawki oferowały coraz więcej i więcej, BlackBerry przestało oferować cokolwiek.

Siłą BlackBerry zawsze było oprogramowanie. Czy w przypadku modelu DTEK60 (nazwa jest pierwszą rzeczą, którą należałoby zmienić) to wystarczy, by przyciągnąć klientów? To wątpliwe szczególnie, że brakuje słuchawce klasycznej i dobrze znanej klawiatury QWERTY. Bez niej smartfon wygląda jak każdy inny, a tutaj konkurencja nie śpi. Pierwszy render, który przedostał się do sieci pokazuje telefon z oddali i trudno wyrokować na ile jest to prawdziwe oblicze DTEK60.

Ciekawe w słuchawce jest to, że być może doczeka się zaokrąglonych boków wyświetlacza. I to z obu stron! Byłoby to ciekawe rozwiązanie, ale to mało prawdopodobne, żeby przesądziło ono o wyższości BlackBerry nad innymi sprzętami. Szczególnie, że specyfikacja urządzenia nie powala. Nie zrozumcie nas źle – dalej to kawał porządnego smartfona, ale od BlackBerry chcielibyśmy dostać coś naprawdę wyjątkowego. Bo tego typu podzespołów, które znajdą się w DTEK60 znajdziemy bardzo dużo.

Pod maską będzie więc Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Ekran ma mieć przekątną 5,5 cala (1440×2560 px), a akumulator pojemność 3000 mAh. Do tego dochodzi czytnik linii papilarnych, złącze USB typu C oraz dwa mocne aparaty (21 oraz 8 Mpix). Tylko gdzieś po drodze zginęła cała magia. Czekamy na oficjalną zapowiedź.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...