YouTube Go 750x300

YouTube Go – chcesz pobrać filmy do pamięci urządzenia?

YouTube to potężna platforma dedykowana materiałom wideo. Rozrasta się w niesamowitym tempie, a wraz z nią aplikację będącymi klientami usługi. Niektóre z nich okazują się naprawdę przydatne. Weźmy takie YouTube Go…

YouTube Go 750x300

Google poinformował właśnie o powstaniu nowego produktu. Dobrze, nie takiego nowego, ale z pewnością w znacznym stopniu zmieniającego podejście do użytkowania najpopularniejszego obecnie serwisu do streamingu muzyki. YouTube Go, bo tak nazwano aplikację to zmodyfikowana wersja tradycyjnej odsłony YT, która pozwoli na pobieranie materiałów do pamięci urządzenia, co z kolei pozwoli na ich późniejsze odtworzenie bez połączenia z siecią.

YouTube Go – kiedy i dla kogo?

Google nie kryje się z tym, że YT Go powstał z myślą o rynku Indyjskim. Właściwe, z myślą o wszystkich rynkach, w których dane pakietowe są na wagę złota. Właśnie dlatego usługa w pierwszej kolejności pojawi się w Indiach, gdzie tamtejsi mieszkańcy ocenią produkt i zdecydują (w formie feedbacku) o jego końcowym kształcie.

Naturalnie gigant z Mountain View nie wyklucza, że YouTube Go trafi na inne rynki. Trafi z pewnością, choć na chwilę obecną nie znamy jeszcze żadnych konkretnych terminów, które dałby nam obraz sytuacji. Przynznam, że w Polsce sprawdziłoby się to idealnie. Choć pakiety internetowe nie należą u nas do drogich to mało kto chce aktywnie korzystać z YT właśnie przez szybki ubytek MB. Materiał filmowe „ważą” stosunkowo dużo i jeśli chcemy codziennie, nawet przez kilkanaście minut rozkoszować się tą formą rozrywki – pakiet zniknie w mgnieniu oka. Możliwość zapisania wideo na później rozwiązałaby problem.

Znaki zapytania

Zastanawiam się też, na ile  YT Go może być na Google kłopotliwe. Pamiętajmy, że lwią cześć dochodów z serwisu stanowią reklamy, czy i one będą pobierane do pamięci urządzenia? Wszak, zarabiać trzeba i jeśli chcemy korzystać z YouTube za darmo (pozornie), musimy zaakceptować reguły gry.

Jak nie trudno się domyślić, możliwość zapisu do offline może rodzić nadużycia. Mam tu na myśli głównie kwestię teledysków i materiałów udostępnianych na innej niż standardowej (według YT) licencji. Jak firma rozwiąże tę kwestię? Na odpowiedź pozostaje nam czekać.

Źródło: YouTubeGo

 

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...