Blackberry Q5.

Kanadyjska Jeżynka, jak widać, ani myśli zatrzymywać się w miejscu.  Po modelach Z10 i Q10, które są adresowane do klientów z większym zasobem gotówki, firma zapowiedziała pojawienie się w ofercie Low-end’u Q5…

blackbry750x300

Słuchawka ma być uzupełnieniem nowego portfolio sprzętu sygnowanego logiem Blackberry, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że na tą chwilę nie kupimy taniego smartfona z BB Os 10 na pokładzie.

Mały ekran o przekątnej 3.1 cala będzie wyświetlać obraz w rozdzielczości 720×720, co z pewnością okaże się miłe dla oka, mimo zastosowania archaicznej już technologii TFT do jego produkcji. Dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 GHz oraz 2GB pamięci RAM zapewnią przyzwoitą wydajność przy codziennym użytkowaniu. 8GB pamięci Flash z możliwością rozszerzenia poprzez kartę SD, zapewni miejsce na przechowywanie naszych plików. Model Q5 zostanie wyposażony w najważniejsze systemy komunikacji tj. Wifi, LTE, GPS z aGPS, Bluetooth oraz NFC.

Wisienką na torcie okazuje się fizyczna klawiatura qwerty znana z wcześniejszych telefonów od Blackberry. Dla wielu osób to w dalszym ciągu najwygodniejsza metoda wprowadzania tekstu na urządzenia mobilne. 

Smartfon ma się pojawić w lipcu na rynkach Europy, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Nie podano oficjalnej ceny, jednak podejrzewamy, że będzie znacznie niższa od swoich starszych braci Z10 i Q10.

Jeśli jesteście zmęczeni wojną iOs i Androida, a Windows Phone do Was nie przemawia, warto zastanowić się nad kupnem nowej „Jeżynki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...