E-pobranie – nowy sposób płatności od Blue Media

Spółka Blue Media wprowadza na rynek nową metodę płatności w sklepach internetowych. Mówimy tu o e-pobraniu. Jak to właściwie działa?

Sopocka spółka Blue Media jakiś czas temu wprowadziła aplikację do przelewów ekspresowych Blue Cash, która przyjęła się naprawdę dobrze. Teraz wprowadza zupełnie nową i bezpłatną usługę płatności dla sklepów internetowych. E-pobranie, bo o nim tu mowa, ma zapewniać o wiele szybszy od standardowego pobrania transfer należności za towar. Dodatkowo, sama usługa udostępnia klientom e-sklepów możliwość skorzystania z darmowego kredytu płatniczego z terminem spłaty do 17 dni.

489
Tomasz Gasiński, Business Development Director z Blue Media wyjaśnia geneze powstania nowej usługi –
E-pobranie łączy wygodę i szybkość przelewów online z bezpieczeństwem zakupów za pobraniem. Zakupy za pobraniem to najczęściej wybierany przez klientów, a jednocześnie nie przystający do współczesnych realiów sposób płatności w polskim internecie. Klienci chcą mieć pewność otrzymania przesyłki, ale też płacić bezgotówkowo. Stworzyliśmy więc e-pobranie, które łączy zalety ekspresowych płatności online z gwarancją otrzymania przesyłki.
przelew
Jak działa e-pobranie? Prosto i bezpiecznie: klient składa zamówienie w sklepie internetowym i wybiera e-pobranie jako sposób płatności. Po wpłaceniu środków, które idą na konto Blue Media, towar jest wysyłany, a gdy kurier doręczy przesyłkę, pieniądze trafiają do e-sklepu. Jeżeli paczka nie dotrze na czas, zamówienie jest automatycznie anulowane, a pieniądze wracają na konto klienta. Do realizacji płatności, firma wykorzystuje system przelewów ekspresowych BlueCash.

Autorzy e-pobrania na pierwszym miejscu postawili bezpieczeństwo otrzymania towaru. Badania pokazują, że aż 27% ankietowanych internautów boi się, że nie dostanie przesyłki. Dlatego tutaj świadomość tego, że sklep nie dostanie pieniędzy, jeśli my nie dostaniemy paczki zwiększa nasze zaufanie do zakupów przez internet.
Dodatkowym atutem nowego sposobu płatności jest skorzystanie z nieoprocentowanego kredytu płatniczego, w którym termin spłaty wynosi 17 dni i nie wymagane są żadne formalności. Kredyt też będzie obsługiwany przez spółkę Blue Media i będzie dostepna tylko dla odpowiedno zweryfikowanych klientów. Wszystko będzie odbywało się zupełnie online.

Sopocka spółka już prowadzi rozmowy ze sklepami internetowymi, by wprowadzić ten nowy sposób płatności. Wszystko ma rozpocząć się jeszcze w maju, a więcej informacji znajdziecie w serwisie e-pobranie.pl.

źródło: e-pobranie.pl, Blue Media

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...