BlackBerry Down 750x300

To już koniec BlackBerry – oficjalnie stanowisko przedstawicieli

Skłamałbym mówiąc, że tego nie przeczuwałem. Widmo porażki na rynku urządzeń mobilnych wisiało nad BlackBerry od dawna, lecz dopiero teraz firma postanowiła przyznać się do tego, że zwyczajnie sobie nie radzi. Czy to oznacza, że nie zobaczymy już smartfonów z charakterystycznym logiem jeżynki?

BlackBerry Down 750x300

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – oczywiście, że zobaczymy jeszcze smartfony BlackBerry, choć niekoniecznie będą to produkty Kanadyjczyków. Sprawa jest nieco skomplikowana i wiąże się bezpośrednio z ogromnym przeobrażeniem świata urządzeń mobilnych, za którym BlackBerry zwyczajnie nie nadążyło.

Przedstawiciele firmy przyznali, że wyniki finansowe sprzedaży smartfonów wołają o pomstę do nieba, przez co dział mobile jest dla firmy problematyczny. Żaden koncern nie ma w zwyczaju ciągnięcia przysłowiowej kuli u nogi, która nie tylko spowalnia progres ogółu, ale może wpłynąć negatywnie na kondycje finansową sąsiednich działów. Cóż, środki nie biorą się z nieba. Wiedzą o tym włodarze BB, którzy postanowi nie produkować już sprzętu w postaci smartfonów. Zamiast tego zajmą się tworzeniem oprogramowanie w czym podmiot jest (podobno) świetny.

Co ze smartfonami BlackBerry?

Jeśli jesteście bądź będziecie w przyszłości zainteresowani smartfonami z logiem jeżynki powinniście rozejrzeć się za starszymi modelami. Nie oznacza to oczywiście, że nowe nie będą pojawiać się w ogóle? Będą, choć nie nie wyjdą spod ręki Kanadyjczyków, którzy zdecydowali się licencjonować markę. Co to oznacza dla przeciętnego fana BB? Możliwość kupna kolejny smartfonów BlackBerry. Pytanie, czy będą to równie atrakcyjne co kiedy urządzenia. Wątpię, gdyż za ich produkcję odpowiadać będą mogły nawet najpodlejsze podmioty z zakamarków fabryk naszych skośnookich przyjaciół. Jakość BB? Jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

To przykre, że po raz kolejny jesteśmy świadkami poddania się firmy z tradycjami, która niegdyś uważana była za prawdziwego króla rynku biznesowego. Patrząc na tempo zmian, jakie zachodzą w świecie nowych technologii, niebawem możemy spodziewać się kolejnych przykrych wieści? Jakich? Czas pokaże.

Źródło: BlackBerry, Facebook

 

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...