Moverio BT-300 Slide

Moverio BT-300 – okulary, które ułatwią sterowanie dronami

„Epson” we współpracy z firmą „DJI” przygotowuje okulary inteligentne do sterowania dronami. Owocem współpracy obu firm okazało się urządzenie rzeczywistości rozszerzonej do sterowania dronami. Powstałe rozwiązanie oparte na okularach „Epson Moverio BT-300” zapewni pilotom dronów większe bezpieczeństwo ich maszyn oraz lepsze możliwości sterowania nimi.

Moverio BT-300 Slide

„Epson”, producent inteligentnych okularów „Moverio do platform rzeczywistości rozszerzonej, poinformował o nawiązaniu współpracy partnerskiej z firmą „DJI”, wiodącym producentem bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Kolaboracja ma na celu stworzenie nowego rozwiązania opartego na okularach inteligentnych „Epson Moverio”, które znacznie usprawni efektywność pilotów sterujących dronami „DJI”.

Pierwszym z etapów tej kooperacji jest optymalizacja aplikacji „DJI GO” przez producenta dronów z myślą o okularach inteligentnych „Epson Moverio BT-300”. Połączenie apki z okularami „Moverio” pozwoli oglądać transmisję z kamery drona podczas obserwacji jego lotu z poziomu ziemi.  Aplikacja „DJI GO” jest zgodna z dronami serii „DJI Phantom”, „Inspire” oraz „Matrice”, a także przenośną kamerą z głowicą kardanową „Osmo”. 

Model „Moverio BT-300” będzie wspólnie sprzedawany przez obie firmy jako certyfikowane akcesorium „DJI” współpracujące z aplikacją „DJI GO”. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. Okulary inteligentne „Epson” będzie można kupić na stronie DJI.com, natomiast aplikacja „DJI GO” zostanie udostępniona do pobrania w sklepie Moverio Apps Market.

Moverio BT-300 Screen

„Moverio BT-300” stanowi ważny krok w rozwoju platformy, który zwiększy bezpieczeństwo lotów oraz procesu filmowania podczas lotu, pozwalając pilotom zachować zgodność z obowiązującymi przepisami. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie zapewni nam „Moverio BT-300” oraz nowy pakiet programistyczny „DJI”. Są one praktycznie nieskończone. – mówi Michael Perry, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w firmie „DJI”.

Współpraca „Epsona” oraz „DJI” spełnia wymagania różnych organów kontroli lotu oraz przepisów dotyczących bezzałogowych statków lotniczych w Europie, zwłaszcza tych, które powinny pozostawać w zasięgu wzroku pilota. W efekcie firmy będą mogły używać dronów do różnych projektów związanych z robieniem zdjęć oraz rejestracją wideo. Drony znajdują zastosowanie w wielu różnych sektorach, takich jak branża budowlana, obsługa nieruchomości, rolnictwo, służby reagowania krytycznego, ochrona środowiska, badania naukowe, a także produkcja filmów oraz materiałów wideo.

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa obsługi dronów, współpraca między dwoma firmami zapewni pilotom oraz reżyserom nowe narzędzia rzeczywistości rozszerzonej do pracy z dronami. „Epson” i „DJI” rozpoczną także prace nad nowymi rozwiązaniami dla coraz szerszej grupy hobbystów i firm korzystających z dronów, wspólnie prowadząc działania sprzedaży i marketingu.

Gogle Moverio BT-300 Screen 1

To przełomowe wydarzenie: po raz pierwszy w historii okulary inteligentne są elementem rozwiązania przeznaczonego na rynek masowy. Rynek dronów stał się priorytetowym dla firmy „Epson”. Uważamy, że współpraca z firmą „DJI” zrewolucjonizuje sposób, w jaki piloci dronów obsługują swoje pojazdy. Nasze okulary inteligentne „Moverio BT-300” zostały dostosowane do sterowania dronami. Wbudowane czujniki śledzące ruchy głowy pozwalają pilotowi swobodnie rozglądać się wokół toru lotu drona, jednocześnie obserwując go z poziomu ziemi. To ważna cecha z punktu widzenia przepisów oraz wygody obsługi dronów, ponieważ nowe okulary pozwolą pilotom skoncentrować się na realizowanym zadaniu, a jednocześnie szybciej podejmować decyzje. – dodaje Andrzej Bieniek, Business Account Manager w „Epson Europe”.

Pierwsza generacja okularów inteligentnych „Epson” pojawiła się w 2011 r. Na obecną chwilę modele okularów „Epson Moverio BT-300” to najlżejsze, przezroczyste okulary inteligentne z wyświetlaczem OLED na świecie. Połączenie przełomowej technologii wyświetlaczy OLED z systemem „Android 5.1” sprawiło, że „Moverio” zapewnia użytkownikom niedoścignione wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej. Okulary „Epson Moverio BT-300” na rynku mają się pojawić pod koniec 2016 r. Można je zamówić w przedsprzedaży na stronie www.epson.eu/See-Through-Smart-Glasses.

http://www.youtube.com/watch?v=JBw9ZW0P7D4

„Epson” i „DJI” przedstawiły aplikację „DJI GO” współpracującą z okularami „Moverio BT-300” na targach „InterDrone 2016″ w Las Vegas w dniach 7-9 września, stanowisko 81 oraz na wystawie „COPTER WORLD” podczas targów „Photokina” (Hala 6), które odbyły się w dniach 20-25 września.

Źródło: DJI, Epson

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...