Bohaterki gier wideo w rozmiarze XL

Serwis „Bulimia.com” postanowił podzielić się z resztą świata swoją wizją reprezentantek elektronicznej rozrywki o „realistycznych” proporcjach ciała.

Od dłuższego czasu wyznacznikiem tego, jak powinna być ukazana „heroina” w grach wideo, była bohaterka serii „Tomb Raider” – Lara Croft. Z każdą kolejną częścią w pewnych miejscach ciała jej ubywało, a przybywało w innych. Szczególnie widoczne było to w rejonach talii oraz biustu. Organizacja „Bulimia.com”, zajmująca się pomocą osobom z zaburzeniami łaknienia, postanowiła zmienić postrzeganie wizerunku cyfrowych przedstawicielek płci pięknej przez graczy i przygotowała grafiki przedstawiające szerzej znane protagonistki o bardziej „realnych” kształtach.

Według opinii przedstawicieli „Bulimia.com” problemem, który należy poruszyć, jest nie tylko to, że ciała kobiet w grach przedstawione są w sposób „wynaturzony”, ale także fakt, iż te są uprzedmiotowiane poprzez skąpy strój, w który ubierają je deweloperzy. Organizację smuci niepotrzebne wydawanie przez wielkie studia niebotycznych środków na techniki cieniowania lub rozwijanie półprzezroczystych tekstur, kosztem traktowania po macoszemu wiernego odwzorowania proporcji ciała kobiety. Z obrazkami opierającymi się na danych statystycznych na temat ciał przeciętnych Amerykanów zapoznacie się poniżej, więcej obrazków znajdziecie pod tym linkiem:

Jeśli któryś z naszych czytelników poczuł się urażony opinią, którą propaguje wspomniana organizacja, na stronie „Bulimia.com” pojawił się również wpis traktujący o reprezentantach męskiej części, tym razem komiksowego uniwersum. Zanim zdecydujecie się zatem na pozwanie wspomnianej organizacji za feministyczne podejście do tematu, bo przecież w grach, filmach i reklamach występują prawie wyłącznie sami przystojni i umięśnieni mężczyźni, zalecam najpierw udanie się tutaj. Poglądowe grafiki poniżej:

W przypadku, gdy zgadzacie się ze zdaniem serwisu „Bulimia.com” lub wręcz przeciwnie… najchętniej „spalilibyście na stosie” osoby szerzące podobne poglądy, zachęcamy do wyrażenia stanowiska w komentarzu pod artykułem.

Źródło: Bulimia.com

_______________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

Dodaj komentarz

6489 More posts in News category
Recommended for you
Jak dbać o piekarnik: kilka porad, które realnie ułatwią życie w kuchni

Piekarnik to serce każdej kuchni, niezastąpione narzędzie w rękach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy....