Test dobrych i ciekawych słuchawek – AKG Y50

AKG Y50 to interesująco się prezentujące, zarówno pod względem designu, jak i jakości dźwięku, słuchawki nauszne. Czy warto brać je pod uwagę, wybierając swój następny sprzęt tego typu?

Na początku trzeba zaznaczyć, że AKG Y50 należą do segmentu słuchawek raczej tanich – w różnych sklepach internetowych bez problemu w tej chwili nabędziecie je średnio za ok. 350 zł. Suma ta może wydać się spora jedynie laikowi, którego niewiele obchodzi to, na czym słucha muzyki – takowego warto od razu odesłać do dowolnego hipermarketu, niech sobie wybierze coś za kilkadziesiąt złotych, różnicy jakościowej pewnie i tak nie zauważy. Po co miałby przepłacać, czytanie tej recenzji też może sobie od razu odpuścić. Ale jeśli czytelniku należysz do tych, których jednak choć trochę obchodzi jakość dźwięku, to zapraszam do jej dalszej części.

AKG Y50 nie można oczywiście porównywać z najlepszymi modelami wśród słuchawek nausznych, to nie ta klasa, bo też nie ta cena. Są za to dobrym rozwiązaniem dla tych, których nie stać na naprawdę dobry sprzęt, a którzy jednak chcą mieć solidnie sprawdzające się słuchawki, pozwalające im komfortowo cieszyć się muzyką bez różnych nieprzyjemnych wrażeń, w rodzaju karykaturalnego odtwarzania niektórych pasm dźwięku. Omawiany produkt austriackiego producenta pozwala naprawdę cieszyć się muzyką na więcej niż przyzwoitym poziomie, choć trzeba pamiętać, że w tej klasie bez odpowiedniego wcześniejszego dostrojenia go do podłączonego sprzętu za pomocą korektora dźwięku (czyli equalizera) się nie obędzie. Najprzyjemniejszym zaskoczeniem dla każdego będzie na pewno bas – jest mocny, ale przy tym bardzo czysty, nie rozlewa się niewyraźnie jak „klucha”, co jest bardzo częstym problemem słuchawek. Dobrze oddane są wysokie tony (partie wokalne i im podobne), są przyjemnie czyste choć trochę za mocno się wybijają. Narzekać jedynie można na środkowe pasma, tutaj nieco razi pewien brak wyrazistości, przez co i słabiej słychać dźwięki z „drugiego planu”. Jeżeli słuchacie muzyki klubowej, popu, hip-hopu lub czegoś zbliżonego, powinniście być z nich jak najbardziej zadowoleni. Zastanawiałbym się nad nimi natomiast, gdyby moje preferencje krążyły wokół muzyki alternatywnej czy mocniejszego rocka.

Warto jeszcze zaznaczyć, że słuchawki dużo lepiej współpracują ze sprzętem o ciepłym brzmieniu niż zimnym, a na ich pasku znajduje się wbudowany mikrofon – jest to wyraźna sugestia, że konstruktorzy celowali w dużej mierze w użytkowników  smartfonów (ze względu na sposób, w jaki odtwarzają wysokie tony, głos, akurat do prowadzenia rozmów wydają się świetne). Jeśli chodzi o wygląd, ich konstrukcja wydaje się bardzo solidna i wytrzymała, natomiast nie każdemu będzie odpowiadała mocna, zwracająca uwagę kolorystyka – ta zapewne przyciągnie osoby młode, a odrzuci ludzi, którzy pierwsze podszepty wieku lat -nastu mają już dawno za sobą. Ale wydaje się też, że nastawienie się na taką grupę wiekową było właśnie celem ich twórców. Ogólnie AKG Y50 są słuchawkami, które mogę jak najbardziej polecić, jeśli weźmie się pod uwagę powyższe szczegóły.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...