You are here
Breakpoint nie zdobyło szczytu, ale zaliczyło niezły debiut Gry konsole 

Breakpoint nie zdobyło szczytu, ale zaliczyło niezły debiut

Sprzedaż gier w pudełkach nie ma się tak dobrze, jak jeszcze przed kilkoma laty. Wyniki z Wielkiej Brytanii pokazują to dobitnie, choć problem może leżeć w czymś innym, niż samym modelu dystrybucji i nie mówimy tutaj o cenie gier. Ghost Recon Breakpoint choć jest szeroko reklamowane, nie zdobyło pierwszego miejsca na tamtejszej liście sprzedażowej. Dlaczego tak się stało?

Ghost Recon Breakpoint
Fot. Ubisoft / Ghost Recon Breakpoint

Pisaliśmy dla was w zeszłym tygodniu, że król sprzedaży jest tylko jeden i jest nim FIFA 20. Cóż, trzeba przyznać, że dobra pasa EA Sports dalej się utrzymuje, bo tytuł po raz kolejny zawitał na pierwszym miejscu w zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii, jeżeli chodzi o wersje pudełkowe. I choć to doskonała wiadomość dla twórców, to pokazuje, jak źle dzieje się na rynku „pudełek”.

Breakpoint nie zaintrygowało graczy

FIFA 20 znalazła się na pierwszym miejscu, ale jej sprzedaż w porównaniu z zeszłym tygodniem spadła o aż 66 procent. To pokazuje, jak kiepsko prezentuje się sytuacja Ghost Recon Breakpoint, czyli nowości od Ubisoft. Tytuł spotkał się z bardzo… umiarkowanymi recenzjami od dziennikarzy, co w pewnym stopniu musiało przełożyć się na zainteresowanie całą produkcją. Niby jest tam wszystko, czego potrzeba, by produkcja osiągnęła sukces, ale całość jest ponoć źle do siebie dopasowana. Otwarty świat nudzi, dialogi i fabuła zakrawają na żart, a sam rozgrywka nie przynosi satysfakcji.

To nie są niestety pojedyncze głosy i wygląda na to, że Ghost Recon Breakpoint będzie niewypałem. Drugie miejsce na liście sprzedażowej pokazuje jednak, że zainteresowanie tytułem jest spore, ale niewykluczone, że w kolejnym tygodniu produkcja znajdzie się o wiele niżej na takim zestawieniu. Dobrze radzi sobie Borderlands 3, któremu udało się utrzymać swoją pozycję. Zaskoczeniem może być pojawienie się Ghostbusters, ale widocznie siła marki i sentymentów zrobiła swoje. Tytuły dla Nintendo dalej utrzymują się wysoko, a promocje związane z Xbox także pomagają starszym tytułom w odzyskaniu popularności. Pełna lista z zeszłego tygodnia, znajduje się poniżej.

Lista najlepiej sprzedających się gier w UK

W nawiasach znajduje się pozycja, którą na liście dany tytuł zajmował w zeszłym tygodniu.

  1. FIFA 20 (1)
  2. Ghost Recon Breakpoint (nowość)
  3. Borderlands 3 (3)
  4. Gears 5 (4)
  5. The Legend of Zelda: Link’s Awakening (2)
  6. Ghostbusters: The Video Game Remastered (nowość)
  7. Mario Kart 8 Deluxe (8)
  8. Sea of Thieves (7)
  9. Minecraft: Xbox Edition (9)
  10. Forza Horizon 3 (10)

Konsole oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GameIndustry / Ubisoft / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment