You are here
Software 7.0 na PlayStation 4 – nadchodzą zmiany dla graczy Gry konsole 

Software 7.0 na PlayStation 4 – nadchodzą zmiany dla graczy

W tym tygodniu użytkownicy PlayStation 4 powinni dostać na swoich konsolach Software 7.0, czyli kolejny update systemowy. Przyniesie on standardowo zestaw poprawek, który ma poprawić stabilność działania konsoli, ale nie zabraknie także istotnych zmian. Szczególnie powinni ucieszyć się ci, którzy granie online uważają za coś, bez czego nie da się żyć. Co dokładnie dostaną?

Software 7.0 na PlayStation 4
Fot. PixaBay

Nowa konsola od Sony dalej jest w fazie przygotowywania, więc nie ma się już co spodziewać, że gracze będą rozpieszczani wielkimi zmianami w obecnej generacji. Wielu z nich liczy na to, że PlayStation 5 przyniesie duże zmiany, o które oni proszą już od dawna. My dalej nie możemy odżałować tego, że na PlayStation 4 nie można odtwarzać płyt z muzyką, ale już dawno pogodziliśmy się z tym, że tego nie uświadczymy. Za to będzie można korzystać ze smartfonów i konsoli, bez konieczności posiadania ekosystemu od Apple.

Software 7.0 na PlayStation 4

Zacznijmy jednak od czegoś innego. Software 7.0, który ma pojawić się już niebawem, przyniesie duże zmiany, jeżeli chodzi o rozgrywkę online. Oprogramowanie testowane było już od lipca, więc trzeba mieć nadzieję, że nie będzie z nim większych problemów. Co takiego przyniesie Software 7.0? Przede wszystkim zwiększenie liczby graczy w jednym party. Do tej pory wartość maksymalna ograniczona była do 8 osób, ale już niedługo będzie dwa razy większa, czyli do 16 osób. Poprawie ma także ulec jakość połączenia sieciowego oraz samego dźwięku. Amerykanie będą mieli jeszcze jedną rzecz, która nie będzie dostępna niestety dla innych regionów. Pojawi się transkrypcja rozmów odbywanych przez Chat. Szkoda, że tylko na rynku Stanów Zjednoczonych, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

Remote Play dla Androida

Powyższe zmiany, które przyniesie Software 7.0, nie są jedyne. Wraz z updatem systemu w końcu będzie można korzystać z aplikacji Remote Play dla urządzeń z Androidem na pokładzie. Ten będzie musiał być w wersji 5.0 lub wyższej. Wprawdzie Remote Play działało już ze smartfonami, ale ograniczało się ono do urządzeń od Sony, co oczywiście nie jest niczym specjalnie dziwnym. Mówimy przecież o tym samym producencie. Mimo wszystko, niektórym tej funkcji mogło brakować. Ostatnio rozszerzono jej działania na urządzeniach od Apple, a teraz widocznie przyszła pora na Androida. Warto wiedzieć, że w tym przypadku konsola powinna być podpięta do sieci przez kabel, a tam przynajmniej rekomenduje to Sony w swoim wpisie. Remote Play znajdziecie w Google Store.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: PlayStation Blog / EuroGamer / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment